کلاهبرداران ۳هزار کارت بانکی در دام پلیس فتا استان گرفتار شدند

به گزارش سلماس جوان،رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی گفت: افرادی که بواسطه ارسال پیامک‌های تمدید آگهی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کردند، به دست قانون سپرده شدند. سرهنگ اکبر نصرتی، رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی در تشریح این خبر گفت: با وصول مرجوعات متعدد قضايي به این پلیس مبني بر برداشت غير مجاز از حساب […]

به گزارش سلماس جوان،رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی گفت: افرادی که بواسطه ارسال پیامک‌های تمدید آگهی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کردند، به دست قانون سپرده شدند.
سرهنگ اکبر نصرتی، رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی در تشریح این خبر گفت: با وصول مرجوعات متعدد قضايي به این پلیس مبني بر برداشت غير مجاز از حساب شهروندان، موضوع بصورت ويژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.
وی ادامه داد: با بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته مشخص گردید که به افراد بزه دیده پیامکی جعلی منتسب به سایت دیوار با مضمون اتمام مدت زمان آگهی و درخواست تمدید آن ارسال شده بود.
این مقام مسئول بیان داشت : در این کلاهبرداری در قبال تمدید آگهی، پس از درخواست مبلغ ناچیز، کاربران جهت پرداخت وجه به لینک‌های جعلی پرداخت هدایت شده و اطلاعات حساب‌های بانکی آنان از این طریق به سرقت برده می‌رفت.
سرهنگ نصرتی ادامه داد: با اقدامات پلیسی، در این راستا دو نفر شناسایی و در تحقیقات و بررسی‌های بعمل آمده مشخص گردیده اطلاعات تعداد بیش از ۳ هزار کارت بانکی به سرقت رفته است.
وی با بیان اینکه آن سوی پیامک‌های تمدید آگهی کلاهبرداری و هدایت به صفحات فیشینگ است، خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت دریافت چنین پیامک‌هایی به آن پاسخی نداده و توجه داشته باشند که هرگز پیامکی از طرف سایت دیوار جهت تمدید آگهی ارسال نمی‌شود.