۹.۷ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای گردشگری مرکزی پرداخت شد

۹.۷ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای گردشگری مرکزی پرداخت شد اراک- معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت: در سال گذشته با هدف جبران خسارات ناشی از ویروس کرونا، ۹.۷ میلیارد ..

۹.۷ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای گردشگری مرکزی پرداخت شد

۹.۷ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای گردشگری مرکزی پرداخت شد

اراک- معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت: در سال گذشته با هدف جبران خسارات ناشی از ویروس کرونا، ۹.۷ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای گردشگری استان پرداخت شد.

به‌گزارش خبرنگار مهر، به نقل از روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی، حسن حسینی، اظهار کرد: سال ۱۳۹۹ در واقع سال رکود صنعت گردشگری در کشور و استان مرکزی بود به طوری که به دلیل شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها عملاً بازدیدی چشمگیری و قابل توجهی از اماکن گردشگری صورت نگرفت.

معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی با اشاره به اینکه اندک گردشگری‌ها و بازدیدها از اماکنی چون سرچشمه و گلخانه‌ها محلات، شهر تاریخی نراق، سراب‌های شازند، دره گردوی اراک صورت گرفت، افزود: نه تنها اماکن گردشگری، موزه‌ها نیز از کرونا، متحمل خسارت شدند به طوری که ۴ ماه از سال به دلیل بیماری کووید ۱۹ کاملاً تعطیل بودند و در ۸ ماه دیگر از سال ۹۹ نیز بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا بازدید از موزه‌ها به صورت بسیار محدود انجام گرفت.

وی گفت: در این دوران خسارات بسیاری به تأسیسات گردشگری وارد شد که برای جبران بخشی از این خسارات، مبلغ ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات به واحدهای گردشگری تحت پوشش تسهیلات پرداخت شد.

حسینی بیان کرد: در سال گذشته، هتل‌ها و مراکز اقامتی استان تقریباً تعطیل و یا نیمه‌تعطیل بودند و تنها بین ۱۵ تا ۲۰ درصد ظرفیت هتل‌ها توسط گردشگران و مسافران مورد استفاده قرار گرفتند.

معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی در خصوص برنامه سال ۱۴۰۰ بیان کرد: در سال جاری برگزاری رویدادهای گردشگری در صورت مساعد بودن شرایط کرونا، آموزش و توانمندسازی تأسیسات گردشگری، ایجاد خانه خلاق گردشگری، توسعه گردشگری در فضای مجازی، استانداردسازی کیفیت خدمات گردشگری تمامی تأسیسات گردشگری مشمول این طرح، افزایش و توان‌افزایی و شناخت گردشگری سلامت، برگزاری سمینار و وبینار گردشگری سلامت، برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های روستایی در صورت مساعد بودن شرایط کرونایی استان در دستور کار قرار دارد.