۸۶۰۰ نفر در واحدهای اقامتی آذربایجان غربی اقامت داشته اند

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان غربی:۸۶۰۰ نفر در واحدهای اقامتی آذربایجان غربی اقامت داشته اند ارومیه – مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: در طول تعطیلات نوروزی امسال هشت هزار..

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان غربی:

۸۶۰۰ نفر در واحدهای اقامتی آذربایجان غربی اقامت داشته اند

۸۶۰۰ نفر در واحدهای اقامتی آذربایجان غربی اقامت داشته اند

ارومیه – مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: در طول تعطیلات نوروزی امسال هشت هزار و ۶۷۸ نفر در مراکز اقامتی استان اقامت داشته اند.

جلیل جباری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه میانگین ضریب اشغال واحدهای اقامتی استان در فروردین ماه برابر با ۹ درصد بوده است، افزود: این میزان در مقایسه با مدت زمان قبل از شیوع کرونا ۶۶.۳ کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه امسال نظارت بر واحدهای اقامتی و تأسیسات گردشگری استان تشدید شده بود و با واحدهای غیرمجاز برخورد لازم انجام گرفت، افزود: تاکنون هیچ گونه گزارش یا شکایتی از وضعیت بهداشتی تأسیسات گردشگری و بهداشت مراکز اقامتی و یا ابتلاء مسافران در مراکز اقامتی مجاز استان دریافت نشده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی اضافه کرد: در روزهای ابتدایی فروردین ماه با تبدیل وضعیت برخی از شهرهای استان از نارنجی به قرمز و محدودیت تردد حضور گردشگران در این استان کاهش داشت.

جباری در خصوص توسعه صنعت گردشگری در روزهای کرونایی ادامه داد: در حال حاضر ۵۰ پروژه سرمایه‌گذاری در سطح استان در حال اجرا بوده که سعی می‌شود تا پایان سال تعدادی از آنها به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه مجموع میزان سرمایه‌گذاری انجام شده در این طرح‌ها در مجموع برابر با ۲۰ هزار میلیارد ریال است، افزود: با بهره‌برداری از این ۵۰ پروژه برای یک هزار و ۵۰۰ نفر در سطح استان اشتغال ایجاد می‌شود.