۴۸ بیمار کرونایی در یک روز در بیمارستان بزرگ دزفول بستری شدند

۴۸ بیمار کرونایی در یک روز در بیمارستان بزرگ دزفول بستری شدند دزفول- رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول از بستری شدن ۴۸ بیمار مبتلا به کرونا در شبانه‌روز گذشته در بیمارستان بزرگ دزفول خبر داد.
به گزارش خبر..

۴۸ بیمار کرونایی در یک روز در بیمارستان بزرگ دزفول بستری شدند

۴۸ بیمار کرونایی در یک روز در بیمارستان بزرگ دزفول بستری شدند

دزفول- رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول از بستری شدن ۴۸ بیمار مبتلا به کرونا در شبانه‌روز گذشته در بیمارستان بزرگ دزفول خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی قمیشی ظهر امروز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: آمار ابتلاء به کرونا و میزان بستری‌ها و فوتی‌های ناشی از کرونا در دزفول به شدت رو به افزایش است به گونه‌ای که در شبانه‌روز گذشته، ۴۸ بیمار کرونایی در بیمارستان بزرگ دزفول بستری شدند.

وی با اشاره به کاهش چشمگیر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دزفول، افزود: اگر شرایط مدیریت نمی‌شد، ظرفیت بستری در بیمارستان در روزهای گذشته تکمیل می‌شد اما اکنون با تدابیری که اتخاذ شد، بخش‌های لازم برای بیماران بستری کرونایی افزایش یافته است و از سویی همزمان با بیماران کرونایی باید به سایر بیماران نیز خدمات‌رسانی کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول عنوان کرد: کل ظرفیت بیمارستان بزرگ دزفول ۴۰۰ تخت بیمار است و به همین دلیل ما نگران هستیم که اگر شهروندان این شرایط بحرانی کرونا را جدی نگیرند، ظرفیت بیمارستان خیلی زود تکمیل شود.

قمیشی، رعایت پروتکل‌های بهداشتی را مؤثرترین راه در زمینه کنترل شرایط فعلی برشمرد و گفت: موج جدید کرونا در کشور همانند موج اول از شدت بالایی برخوردار است و با توجه به شیوع کرونای انگلیسی، ما شاهد این هستیم که علاوه بر افزایش تعداد بیماران کرونایی، مدت زمان بستری آنها نیز افزایش داشته است.

وی با اشاره به آمار بالای موارد فوتی در کشور، از شهروندان خواست که از سفرهای غیرضروری، دورهمی‌های خانوادگی و شرکت در اجتماعات نظیر مراسم ترحیم و جشن عروسی خودداری کنند.