۲۵ نفر پارسال براثر مسمومیت گاز در مازندران فوت کردند

۲۵ نفر پارسال براثر مسمومیت گاز در مازندران فوت کردند ساری- مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به کاهش ۲۹ درصدی مرگ و میر براثر مسمومیت با گاز منواکسید کربن گفت: ۲۵ نفر سال قبل جان خود را براثر آن ..

۲۵ نفر پارسال براثر مسمومیت گاز در مازندران فوت کردند

۲۵ نفر پارسال براثر مسمومیت  گاز در مازندران فوت کردند

ساری- مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به کاهش ۲۹ درصدی مرگ و میر براثر مسمومیت با گاز منواکسید کربن گفت: ۲۵ نفر سال قبل جان خود را براثر آن از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی عباسی اظهار داشت: درسال گذشته ۲۵ نفر شامل ۲۲ مرد و مابقی زن بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۹ درصد کاهش یافت.

عباسی افزود: بر اساس این گزارش شهرستان‌های ساری با هفت و بهشهر و کلاردشت هر کدام با سه مورد بیشترین فوتی و شهرستان‌های بابلسر، بابل، نکا، سوادکوه، سیمرغ، چالوس هر کدام با یک فوتی کمترین مسمومیت با گاز منواکسید کربن را داشتند.

وی افزود: همچنین بر اساس آمار ارجاعی مراکز پزشکی قانونی استان دی ماه با ۵ فوتی بیشترین و ماه‌های آذر و شهریور هر کدام با یک فوتی گزارش شده است. نقش اطلاع رسانی درکاهش تلفات جانی مؤثر است.

عضو شورای قضائی استان خاطر نشان کرد: اطلاع رسانی و آگاهی عمومی به شیوه‌های مختلف می‌تواند برای کاهش تلفات انسانی بسیارموثر باشد و رسانه‌ها می‌توانند نقش ویژه ای در اطلاع رسانی و کاهش تلفات ناشی از مسمومیت با گاز منواکسید کرین ایفا کنند که خوشبختانه پیگیری‌ها، هشدار و بیان آمار مسمومیت با گاز از طرف خبرگزاری، رسانه ملی و سایت‌های مجازی استان در کاهش این آمار مؤثر بود.