۲۴۵۶ تن ماهیان استخوانی در مازندران صید شد

۲۴۵۶ تن ماهیان استخوانی در مازندران صید شد بابلسر- مدیرکل شیلات مازندران میزان صید ماهیان استخوانی را دو هزار و ۴۵۶ تن اعلام کرد و از کاهش ۲۷ درصدی آن نسبت به فصل قبلی خبر داد.
حسن اسحاقی در گفتگو با ..

۲۴۵۶ تن ماهیان استخوانی در مازندران صید شد

۲۴۵۶ تن ماهیان استخوانی در مازندران صید شد

بابلسر- مدیرکل شیلات مازندران میزان صید ماهیان استخوانی را دو هزار و ۴۵۶ تن اعلام کرد و از کاهش ۲۷ درصدی آن نسبت به فصل قبلی خبر داد.

حسن اسحاقی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه امروز روز پایانی فصل صید ماهیان استخوانی است، درباره تمدید فصل صید اظهار داشت: پایان فصل صید براساس آمار و اطلاعاتی که سازمان شیلات با توجه به درخواست‌ها و نظرات کارشناسی که دریافت می‌کند، اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر شیلات استان‌های شمالی درخواست تمدید فصل صید به مدت پنج روز داشتند و اتحادیه پره استان مازندران نیز این درخواست را ارسال کرد و احتمال تمدید فصل صید تا آخر وقت اداری امروز مشخص می‌شود.

وی درباره میزان صید ماهیان استخوانی تا ۱۰ فروردین ماه گفت: تاکنون دو هزار و ۴۵۶ تن ماهی استخوانی صید شد که نسبت به مدت مشابه قبل ۲۷ درصد کاهش داشته است.

اسحاقی یادآور شد: ارزش اقتصادی صید ماهیان استخوانی نیز ۱۴۸ میلیارد تومان بوده که نسبت به فصل قبلی صید سه درصد کاهش داشته است.

مدیرکل شیلات مازندران ادامه دا: ۷۰ درصد گونه ماهیان صید شده از نوع سفید، ۱۶ درصد کفال و ۱۵ درصد کپور بوده است.

وی درباره کاهش میزان صید نیز گفت: با توجه به اینکه گونه‌ها باید برای تولید مثل به رودخانه‌ها مهاجرت کنند، متأسفانه به دلیل رسوبات وارد شده، اوضاع رودخانه‌ها برای تولیدمثل ماهیان خوب نیست.

اسحاقی یادآور شد: صید غیرمجاز توسط صیادان در مصب رودخانه و آلودگی‌ها سبب شده تا شاهد کاهش وحشتناک صید و صیادی باشیم و این عوامل سبب شده تا حال صید پره در استان خوش نباشد.

فصل صید ماهیان استخوانی هر سال از ۲۰ مهرماه آغاز می‌شود و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد.