۱۲۷۵ واحد پلاسما در آذربایجان غربی اهدا شد

۱۲۷۵ واحد پلاسما در آذربایجان غربی اهدا شد ارومیه – معاون فنی و فناوری های نوین سازمان انتقال خون آذربایجان غربی از اهدای یک هزار و ۲۵۷ واحد پلاسما طی سال گذشته در استان خبر داد.
بهزاد عمادی در گفتگو ..

۱۲۷۵ واحد پلاسما در آذربایجان غربی اهدا شد

۱۲۷۵ واحد پلاسما در آذربایجان غربی اهدا شد

ارومیه – معاون فنی و فناوری های نوین سازمان انتقال خون آذربایجان غربی از اهدای یک هزار و ۲۵۷ واحد پلاسما طی سال گذشته در استان خبر داد.

بهزاد عمادی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه کرونا اهدای خون در استان را ۱۰ درصد کاهش داده است، افزود: در ماه مبارک رمضان مراکز اهدای خون آماده دریافت خون از مردم خیر و نوع دوست است.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۶۴ هزار نفر در استان اقدام به اهدای خون کرده‌اند، ادامه داد: همچنین در این مدت یک هزار و ۲۷۵ واحد پلاسما و ۲۳ هزار و ۳۲۲ واحد پلاکت در استان اهدا شد.

عمادی در خصوص نحوه اهدای خون همزمان با ماه مبارک رمضان اضافه کرد: با توجه به شیوع کرونا و حساسیت‌های بالا، تمامی مراکز انتقال خون در دو نوبت ضدعفونی می‌شوند

وی گفت: ارائه خدمات و خون گیری در مرکز ارومیه از صبح ساعت ۹ صبح تا ۱۹ و شب‌ها ۲۱ تا ۲۴ انجام می‌شود، در شهرستان‌های مهاباد، نقده، خوی و میاندوآب نیز این خدمات در ساعات ۹ تا ۱۳ و ۲۱ تا ۲۴ ارائه می‌شود که ارائه خدمات در شیفت شب یک در میان است.

معاون فنی و فناوری‌های نوین سازمان انتقال خون آذربایجان غربی اضافه کرد: تمامی هماهنگی‌های لازم با ستاد کرونا و پلیس جهت رفع منع تردد شبانه برای اهدا کنندگان انجام شده تا شامل جریمه تردد شبانه نشوند.

وی با اشاره به اینکه در تمامی پایگاه‌های انتقال خون آذربایجان غربی با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی دریافت خون انجام می‌شود، تصریح کرد: از تمامی هم استانی‌ها به ویژه بهبود یافتگان کرونا درخواست می‌شود برای کمک به بیماران بعد از گذشت یک ماه از بهبود یافتگی برای اهدای پلاسمای خون خود به پایگاه‌های انتقال خون استان مراجعه کنند.

معاون فنی فناوری‌های نوین سازمان انتقال خون آذربایجان غربی یادآور شد: محیط‌های مراکز به صورت مستمر ضدعفونی شده و چون انتقال خون بخش درمانی نیست تاکنون مشکلی در زمینه بیماری کرونا نداشته‌ایم و گزارشی از ابتلاء فرد اهدا کننده صورت نگرفته است مردم با خیال راحت می‌توانند اقدام به اهدای خون کنند.