کمیته برنامه جامع توسعه بخش کشاورزی آذربایجان غربی تشکیل می شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:کمیته برنامه جامع توسعه بخش کشاورزی آذربایجان غربی تشکیل می شود ارومیه- رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از تشکیل کمیته جامع توسعه بخش کشاورزی استان در س..

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:

کمیته برنامه جامع توسعه بخش کشاورزی آذربایجان غربی تشکیل می شود

کمیته برنامه جامع توسعه بخش کشاورزی آذربایجان غربی تشکیل می شود

ارومیه- رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از تشکیل کمیته جامع توسعه بخش کشاورزی استان در سالجاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، اکبر کرامتی صبح شنبه در جلسه مدیران جهاد کشاورزی استان اظهار کرد: کمیته برنامه جامع توسعه بخش کشاورزی آذربایجان غربی تشکیل و برنامه عملیاتی سازمان در سال ۱۴۰۰ بر اساس تحقق شعار محوری سال و سیاست‌های کلان بخش کشاورزی تدوین و اجرایی خواهد شد.

وی ترسیم نقشه راه و تدوین برنامه جامع و مدون را راه گشای مشکلات بخش کشاورزی در استان عنوان کرد و گفت: این کمیته با هدف تعیین نقشه راه سازمان و مجموعه ادارات تابعه، درجهت توسعه بخش کشاورزی و بهبود وضعیت معیشت بهره برداران و ارتقای بهره‌وری عوامل و منابع تولید و در نتیجه استمرار تأمین امنیت غذایی مردم استان تشکیل می‌شود.

کرامتی با بیان اینکه برنامه عملیاتی سازمان در سال ۱۴۰۰ بر اساس تحقق شعار محوری سال و سیاست‌های کلان بخش کشاورزی تدوین و اجرایی می‌شود، افزود: برنامه‌ریزی سیستماتیک در راستای تعریف ساماندهی و نظارت بر برنامه‌های اجرایی سازمان در دوره زمانی ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۴ ضروری است. در این راستا اطلاعات مربوط به برنامه‌های عمده در دست اجرای سال جاری کلیه بخش‌ها و بخش‌های تابعه همراه با برنامه‌های چهار ساله آتی جمع آوری و در قالب کتابی به عنوان ترسیم نقشه راه سازمان چاپ خواهد شد.

کرامتی همچنین واگذاری برخی از وظایف خدماتی جهاد کشاورزی به بخش خصوصی را مؤثر عنوان و اظهار کرد: جهاد کشاورزی تجربه موفقی را در این زمینه داشته است و با واگذاری برخی از وظایف و امورات تصدی گری به بخش خصوصی که قابلیت واگذاری دارد، علاوه بر رفع کمبود نیروی انسانی، می‌توان هزینه‌های دولتی را تعدیل و کاهش داد.

محمود سپهرفرمدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارومیه نیز در این نشست گفت: این شهرستان با دارا بودن ۱۷ درصد اراضی زراعی، ۴۵ درصد اراضی باغی و ۳۳ درصد تولیدات کشاورزی استان نقش مهمی در توسعه بخش کشاورزی استان دارد.