کمبودامکانات درمانی در ایذه/ مسیر ورودی‌های اماکن گردشگری مسدودشد

ایذه- فرماندار ایذه گفت: به دلیل افزایش مراجعه بیماران کرونایی، بیمارستان ایذه با کمبود امکانات درمانی مواجه شده است.
به گزارش خبرنگار مهر، حسن نبوتی عصر امروز چهارشنبه در جلسه ستاد کرونای شهرستان ای..

کمبودامکانات درمانی در ایذه/ مسیر ورودی‌های اماکن گردشگری مسدودشد

ایذه- فرماندار ایذه گفت: به دلیل افزایش مراجعه بیماران کرونایی، بیمارستان ایذه با کمبود امکانات درمانی مواجه شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن نبوتی عصر امروز چهارشنبه در جلسه ستاد کرونای شهرستان ایذه گفت: رفتارهایی از قبیل حضور در تجمع‌ها، برگزاری مراسم، استفاده نکردن از ماسک و… سبب افزایش آمار مبتلایان به کرونا و افزایش مرگ‌ومیر در این شهرستان شده است.

وی افزود: هم اکنون ۴۶ بیمار کرونایی در بیمارستان شهدای ایذه بستری شدند؛ همچنین حدود ۶۰۰ نفر نیز شامل افراد بیمار سرپایی، افراد سالمند و یا در معرض ابتلاء در منزل قرنطینه هستند.

نبوتی اظهار کرد: با اقدامات صورت گرفته روزانه بالغ‌بر ۸۰۰ تست کرونا در شهرستان ایذه انجام می‌شود و همه کسانی که تست آنها مثبت است، رهگیری خواهند شد و از افراد در تماس مستقیم آنها نیز تست کرونا گرفته می‌شود.

بنا به گفته وی، روزانه بالغ‌بر ۸۰ بازدید توسط مرکز بهداشت و هلال احمر صورت می‌گیرد.

فرماندار ایذه گفت: از امروز ورودی اشکفت سلمان، کهشور، کول فرح و میدان حضرت ولیعصر مسدود می‌شود و از فردا خاک‌سپاری اموات بدون تجمع صرفاً از ساعت پنج تا هفت صبح و یا هشت شب به بعد خواهد بود و خارج از این اوقات، جنازه تحویل داده نخواهد شد.

نبوتی بیان کرد: به رغم انجام این اقدامات چنانچه مردم دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکنند، زنجیره انسانی ویروس کرونا قطع نخواهد شد و روند ابتلاء و مرگ‌ومیر افزایشی خواهد بود.

فرماندار ایذه گفت: با رهگیری‌های صورت گرفته از ۴۶ نفری که هم اکنون در بیمارستان بستری هستند، ۳۸ نفر آنها در مراسم عزا و عروسی و دورهمی‌های خانوادگی به کرونا مبتلا شده‌اند.

وی یادآور شد: امکانات بیمارستان از جمله کپسول اکسیژن بسیار محدود است و به دلیل درگیر بودن کل استان تهیه این امکانات از دیگر نقاط بسیار سخت شده است و کادر درمان نیز با حضور مستمر در بخش‌های کرونایی به شدت تحت فشار و سختی کار قرار دارند.

نبوتی گفت: از همه شهروندان ایذه اعم شهری و روستایی درخواست می‌شود که مقررات و دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کرده و از حضور در مراسم‌ها و اجتماع‌ها به شدت پرهیز کنند.

فرماندار ایذه انتقاد کرد: این رویکرد درستی نیست که افرادی از جامعه بدون توجه به قانون، مرتب در مراسم‌ها و اجتماع‌ها و مهمانی‌ها شرکت کنند و با این کار خود، آمار مبتلایان به کرونا را افزایش دهند و بعد انتظار داشته باشند مسئولان ذی‌ربط مرتب تخت بیمارستانی و تجهیزات پزشکی بیشتری تهیه و آماده نمایند،

نبوتی افزود: این عمل و تفکر غیرمنطقی است و هم با توجه به شرایط فعلی کشور، امکان‌پذیر نیست؛ لذا بهترین راه چاره مراعات ضوابط و مقررات توسط مردم و مدیریت و کنترل احساسات و عواطف خود و شرکت نکردن در مراسم‌ها به طور قطعی و جدی است.

وی گفت: خطر کرونا روز به روز جدی‌تر می‌شود و فکر نکنیم که ما مستثنا هستیم و مبتلا نمی‌شویم چرا که احتمال ابتلاء به ویروس جهش یافته به شدت افزایش یافته و همه ما در معرض خطر ابتلاء به این بیماری قرار داریم.