کاهش ۹۶ درصدی سفرهای نوروزی در مازندران

کاهش ۹۶ درصدی سفرهای نوروزی در مازندران ساری- مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با اشاره به کاهش ۹۶ درصدی سفرهای نوروزی در استان گفت:سیاست سازمان عدم سفرهای غیرضروری بوده است.
به گزارش خبرنگار مهر، سیف الل..

کاهش ۹۶ درصدی سفرهای نوروزی در مازندران

 کاهش ۹۶ درصدی سفرهای نوروزی در مازندران

ساری- مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با اشاره به کاهش ۹۶ درصدی سفرهای نوروزی در استان گفت:سیاست سازمان عدم سفرهای غیرضروری بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سیف الله فرزانه صبح یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه سفر به این استان در نوروز ۱۴۰۰ نسبت به همین زمان در سال نوروز سال ۹۸، کاهش ۹۶ درصدی داشته است، افزود: تلاش وزارتخانه به جلوگیری از انجام سفر بود.

وی ادامه داد: اما با توجه به اینکه امسال دومین نوروزی بود که با محدودیت‌های کرونایی مواجه شده بودیم، برنامه‌ریزی مدون جهت کنترل و نظارت بر سفرها به‌جای انجام سفرهای غیرمجاز در برنامه وزارتخانه قرار گرفت.

وی با اشاره به نظارت در نحوه ارائه خدمات در تمامی تأسیسات گردشگری رسمی استان افزود: رعایت پروتکل‌های بهداشتی چه در بخش اقامتی و چه در تأسیسات پذیرایی از مهم‌ترین مؤلفه‌های نظارتی بود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران با اشاره به این مطلب که رفتار منطقی مردم در شرایط فعلی جهان بسیار نقش تعیین‌کننده‌ای دارد، گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر عدم رعایت اصول بهداشتی در تأسیسات گردشگری مجاز گزارش نشده اما خواست ما هم به عدم انجام سفرهای غیرضروری تا ثبات شرایط امن در جامعه است.