کارگران در معرض خطر آذربایجان‌غربی در برابر کرونا واکسینه می‌شوند

به صورت نمادین؛کارگران در معرض خطر آذربایجان‌غربی در برابر کرونا واکسینه می‌شوند ارومیه – دبیر اجرایی خانه کارگر آذربایجان‌غربی گفت: همزمان با بزرگداشت هفته کار و کارگر کارگران در معرض خطر استان به صو..

به صورت نمادین؛

کارگران در معرض خطر آذربایجان‌غربی در برابر کرونا واکسینه می‌شوند

کارگران در معرض خطر آذربایجان‌غربی در برابر کرونا واکسینه می‌شوند

ارومیه – دبیر اجرایی خانه کارگر آذربایجان‌غربی گفت: همزمان با بزرگداشت هفته کار و کارگر کارگران در معرض خطر استان به صورت نمادین در برابربیماری کرونا واکسینه می‌شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید مصطفی‌نژاد عصر یکشنبه در تشریح برنامه‌های بزرگداشت هفته کار و کارگر در گفتگو با خبرنگاران افزود: لیست و نفرات دریافت کننده واکسن کرونا در بخش کارگران هنوز مشخص نیست اما به صورت نمادین کارگران در معرض خطر آذربایجان‌غربی در برابر بیماری کرونا واکسینه می‌شوند و خانه کارگر استان پیگیر این موضوع است.

دبیر اجرایی خانه کارگر آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه نباید از تولید در جامعه غافل شد گفت: بی‌تردید اشتغال و امنیت شغلی در سایه تولید است و تولیدات داخلی ستون فقرات اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود.

مصطفی‌نژاد با اشاره به اینکه ۱۴ خانه کارگر در سراسر استان وجود دارد گفت: ۸۲ هزار نفر عضو سرپرست خانوار نفر در ارومیه و ۱۲۰ هزار نفر در کل آذربایجان غربی عضو خانه کارگر هستند.

۱۵ هزار کارگر آذربایجان‌غربی در صف انتظار بیمه قرار دارند

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی نیز در این نشست خبری با اشاره به اینکه ۳۶ هزار نفر کارگر در سطح استان بیمه هستند گفت: ۱۵ هزار نفر نیز از سالیان گذشته در صف انتظار بیمه قرار داشته و دلیل آن نیز کمبود منابع مالی است.

ابوالفضل عبادی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۹ هزار کارگر به بیمه بیکاری معرفی شده‌اند افزود: این تعداد، از میان ۲۵ هزار نفر کارگر درخواست داده شده بودند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۸۹ میلیارد تومان تسهیلات به کارگران داده شده است اظهار داشت: شغل ۱۹ هزار و ۵۰۰ نفر در ایام کرونا در سطح استان حفظ شده است.

عبادی با اشاره به اینکه تاکنون بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ بسته معیشتی در بین کارگران آسیب دیده از کرونا توزیع شده است تصریح کرد: در ماه مبارک رمضان نیز توزیع بسته‌های معیشتی برای کارگران ساختمانی تکرار می‌شود.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه ۳۶ هزار نفر کارگر در سطح استان بیمه هستند بیان کرد: ۱۵ هزار نفر نیز از سالیان گذشته در صف انتظار بیمه قرار داشته و دلیل آن نیز کمبود منابع مالی است و اینکه اداره تأمین اجتماعی زیر بار بیمه نمی‌رود.