چالش گرندپری با میزبانی «تکواندو وان» کره جنوبی

چالش گرندپری با میزبانی «تکواندو وان» کره جنوبی با اعلام فدراسیون جهانی تکواندو، نخستین دوره گرندپری به میزبانی «تکواندو وان» کره‌جنوبی برگزار می‌شود.
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدر..

چالش گرندپری با میزبانی «تکواندو وان» کره جنوبی

چالش گرندپری با میزبانی «تکواندو وان» کره جنوبی

با اعلام فدراسیون جهانی تکواندو، نخستین دوره گرندپری به میزبانی «تکواندو وان» کره‌جنوبی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، با اعلام فدراسیون جهانی تکواندو، نخستین دوره چالش گرندپری به میزبانی «تکواندو وان» کره‌جنوبی برگزار می‌شود. این رقابت‌ها یک رویداد ابتکاری برای راهیابی تکواندوکاران جوان به عرصه‌های بین‌المللی است.

مراسم رسمی امضا با حضور دکتر «چو» رئیس فدراسیون جهانی تکواندو، «یانگ گپ جانگ» رئیس بنیاد ترویج رشته تکواندو، «سونگ جا جون» دبیرکل مؤسسه تکواندو انجام شد.

نخستین چالش گرندپری G۱ است و پیش‌بینی می‌شود ۲۰۰۰ ورزشکار از ۳۰ کشور در ۴ وزن المپیکی مردان و زنان در این رقابت‌ها شرکت کنند. برای نفرات اول و دوم هر وزن، امتیاز در نظر گرفته خواهد شد که جواز حضور در مرحله اول مسابقات گرندپری ۲۰۲۲ را کسب می‌کنند.

دکتر چو رئیس فدراسیون جهانی تکواندو گفت: از میزبانی نخستین چالش گرندپری در «تکواندو وان» خوشحال هستیم. این رویداد فرصت مناسبی برای تکواندوکاران تازه وارد است. استعدادهای زیادی در سراسر جهان وجود دارد و ما باید اطمینان حاصل کنیم که شرایط مناسبی را برای رشد و رسیدن تکواندوکاران به حداکثر پتانسیل فراهم می‌شود.

چالش گرندپری نخستین مسابقه بین‌المللی است که بعد از رقابت‌های جهانی ۲۰۱۷ در تکواندو وان برگزار می‌شود. مسئولان در حال تدارک محیطی ایمن برای برگزاری رقابت‌ها همراه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کووید ۱۹ هستند.

براساس تقویم فدراسیون جهانی تکواندو، این رقابت‌ها قرار است ۲۰ تا ۲۵ شهریورماه برگزار شود.