پیشرفت ۶۵ درصدی طرح هادی در ۳۳ روستای شهرستان گلپایگان

پیشرفت ۶۵ درصدی طرح هادی در ۳۳ روستای شهرستان گلپایگان گلپایگان- رئیس بنیاد مسکن گلپایگان گفت: طرح هادی در ۳۳ روستای شهرستان گلپایگان به طور متوسط تا ۶۵ درصد انجام شده است.
علیرضا ناطقی در گفت‌وگو با..

پیشرفت ۶۵ درصدی طرح هادی در ۳۳ روستای شهرستان گلپایگان

پیشرفت ۶۵ درصدی طرح هادی در ۳۳ روستای شهرستان گلپایگان

گلپایگان- رئیس بنیاد مسکن گلپایگان گفت: طرح هادی در ۳۳ روستای شهرستان گلپایگان به طور متوسط تا ۶۵ درصد انجام شده است.

علیرضا ناطقی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه شهرستان گلپایگان ۵۲ روستا دارد که ۴۱ روستای آن دارای ۲۰ خانوار است که طرح هادی مصوب دارند، اظهار داشت: طرح هادی روستای «هرستانه» در سال ۱۴۰۰ در دست اقدام است.

تجدید نظر طرح هادی در ۱۴ روستای گلپایگان

وی با بیان اینکه اجرای طرح هادی در ۳۳ روستای شهرستان گلپایگان به طور متوسط ۶۵ درصد انجام شده است، افزود: برای طرح هادی ۱۴ روستای شهرستان گلپایگان تجدید نظر انجام شده است.

رئیس بنیاد مسکن گلپایگان گفت: اجرای طرح هادی در بافت با ارزش روستای وانشان از سال ۹۶ شروع شده است که با اعتبار حدود ۱۰ میلیارد ریال عملیات اجرایی آن در دست اقدام است.

اجرای طرح هادی در چهار روستای فاقد دهیاری

وی گفت: اجرای طرح هادی با اعتبار ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال در چهار روستای فاقد دهیاری شهرستان گلپایگان شامل روستاهای عباس آباد، هرستانه، حاجیله و «مرغ» از سوی فرمانداری انجام شده است.

ناطقی افزود: با اعتبار ۳.۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات قیر یارانه‌ای سال ۹۹ بخشی از معابر روستاهای در، تیکن و ضامن آباد شهرستان گلپایگان آسفالت شده است.

وی گفت: سال ۹۹ اعتبارات ملی و استان در مجموع ۲۰ میلیارد و ۶۱۰ میلیون ریال تخصیص یافت که توانستیم اجرای طرح هادی در ۹ روستای شهرستان گلپایگان شامل وانشان، عباس آباد، قالقان، زرنجان، نیوان نار، رباط ملکی، ضامن آباد، نیوان سوق و سرآور انجام دهیم.

رئیس بنیاد مسکن گلپایگان افزود: تهیه نقشه تجدید نظر طرح هادی با اعتبار ۳ میلیارد ریال در ۶ روستای شهرستان شامل دم آسمان، ملازجان، کلوچان، هنده، دستجرده و شورجه در حال اجرا است.

۱۷ مورد درخواست تغییر کاربری از اراضی

وی با بیان اینکه در سال ۹۹ تعداد ۲۷۲ مورد پاسخ به استعلام ساخت و ساز واحدهای روستایی انجام شده است، گفت: سال گذشته، ۱۷ مورد درخواست تغییر کاربری اراضی در روستاهای شهرستان انجام شده است.

وی تصریح کرد: سهم اعتبار قیر یارانه‌ای سال ۹۹ به میزان ۶ میلیارد ریال است که برای آسفالت معابر روستاهای «زرنجان» و «سرآور» انجام می‌شود.