وزیر خارجه اوکراین خواستار وضع تحریم های بیشتر علیه روسیه شد

وزیر خارجه اوکراین خواستار وضع تحریم های بیشتر علیه روسیه شد وزیر خارجه اوکراین با ابراز نگرانی از تصمیم احتمالی روسیه برای اقدام نظامی علیه کشورش، خواستار وضع تحریم های بیشتر غرب علیه مسکو شد.
به گز..

وزیر خارجه اوکراین خواستار وضع تحریم های بیشتر علیه روسیه شد

وزیر خارجه اوکراین خواستار وضع تحریم های بیشتر علیه روسیه شد

وزیر خارجه اوکراین با ابراز نگرانی از تصمیم احتمالی روسیه برای اقدام نظامی علیه کشورش، خواستار وضع تحریم های بیشتر غرب علیه مسکو شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی صباح، در پی اعلام حضور امروز «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه در شبه جزیره کریمه به منظور نظارت بر تمرینات نظامی کشورش در آب‌های دریای سیاه، وزیر خارجه اوکراین از هم پیمانان غربی کی یف درخواست کرد تا تحریم‌های بیشتری علیه روسیه وضع کرده و بدینوسیله مانع از ادامه فعالیت‌های نظامی مسکو در دریای سیاه و نزدیکی مرز با اوکراین شوند.

بر اساس این گزارش، «دمیترو کولِبا» وزیر خارجه اوکراین در گفتگو با رویترز، اعلام کرد: وقتی کی یف هیچ اطلاعاتی در دست ندارد که نشان دهد رئیس جمهور روسیه تصمیم به انجام اقدام نظامی علیه اوکراین گرفته، این نکته بسیار مهم است که غرب از وقوع چنین رخدادی جلوگیری کند.

وی گفت: من هیچ اطلاعاتی در دست ندارم که ثابت کنم تصمیم به انجام عملیات نظامی علیه اوکراین (توسط روسیه) گرفته شده است. به همین دلیل اکنون واکنش غرب و واکنش ناشی از همبستگی غرب بسیار مهم است تا از اتخاذ چنین تصمیمی توسط پوتین جلوگیری کند.

وی همچنین در ادامه سخنان خود گفت که در جریان دیدار هفته گذشته خود با «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا، از واشنگتن درخواست کرده تا ابزارهایی برای مقابله با جنگ الکترونیک در اختیار کشورش قرار دهد.

وزیر خارجه اوکراین اظهار داشت: از شرکای اوکراین در اتحادیه اروپا درخواست کرده تا روز دوشنبه جلسه‌ای برای تحریم دسترسی روسیه به سیستم مبادلات مالی «سوئیفت» تشکیل دهند تا از این طریق، بسته‌ای از ابزارهای جنگ الکترونیک را علیه مسکو به کار گیرند.