واکنش «ملکه نور» به اتهامات علیه ولیعهد سابق اردن

واکنش «ملکه نور» به اتهامات علیه ولیعهد سابق اردن مادر شاهزاده حمزه، ادعاهای مقامات اردن علیه پسرش مبنی بر دخالت در اقدامات بی ثبات کننده را به شدت رد کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رای الیوم، م..

واکنش «ملکه نور» به اتهامات علیه ولیعهد سابق اردن

واکنش «ملکه نور» به اتهامات علیه ولیعهد سابق اردن

مادر شاهزاده حمزه، ادعاهای مقامات اردن علیه پسرش مبنی بر دخالت در اقدامات بی ثبات کننده را به شدت رد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رای الیوم، ملکه نور همسر « ملک حسین » شاه فقید اردن ادعاهای مقامات علیه پسرش شاهزاده حمزه ولیعهد سابق اردن مبنی بر دخالت در اقدامات بی ثبات کننده را به شدت رد کرد.

مادر ولیعهد سابق اردن اتهامات وارد شده علیه پسرش را بهتان شرم آور توصیف کرد.

وی اعلام کرد: من دعا می‌کنم که حقیقت و عدالت بر همه افراد بی گناهی که قربانی این دروغ شرم آور شده‌اند، حاکم شود و خداوند آن‌ها را حفظ کند.

اظهارات ملکه نور یک روز پس از آن مطرح شد که تعدادی افراد به دلایل امنیتی در امان پایتخت اردن دستگیر شدند.

اردن طی شب گذشته آبستن حوادث ناگهانی بود. شاهزاده «حمزه بن حسین» بزرگترین پسر «ملک حسین» به اتهام دسیسه چینی برای سرنگونی برادر ناتنی خود «عبدالله دوم» بازداشت شد. دستگاه اطلاعاتی اردن همچنین به صورت شبانه حدود ۲۰ تَن دیگر را به اتهام «تهدید علیه ثبات کشور» دستگیر کرد.

در میان افراد بازداشت شده اسامی شخصیت‌هایی همچون «شریف حسن بن زائد» یکی از اعضای خاندان سلطنتی اردن به همراه «باسم عوض الله» یکی از نزدیکان ملک عبدالله که مدتی در سمت وزیر دارایی اردن فعالیت کرده است، به چشم می‌خورد. مقامات اردنی بازداشت شاهزاده حمزه بن حسین را تکذیب کردند اما او با انتشار یک فایل صوتی ادعای آنها را رد کرد و گفت: «من در حال حاضر در بازداشت خانگی به سر می‌برم. معتقدم که دولت حاکم یک دولت بی کفایت و فاسد» است.