هنوز آثار سفرها در بیمارستان ها نمایان نشده است

هنوز آثار سفرها در بیمارستان ها نمایان نشده است رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: مسافرت‌های نوروزی هنوز تأثیر خود را بر میزان بستری بیمارستان‌ها نشان نداده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، عباسعلی کریمی..

هنوز آثار سفرها در بیمارستان ها نمایان نشده است

هنوز آثار سفرها در بیمارستان ها نمایان نشده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: مسافرت‌های نوروزی هنوز تأثیر خود را بر میزان بستری بیمارستان‌ها نشان نداده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، عباسعلی کریمی، در جلسه هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تهران، بر ضرورت توزیع عادلانه بیماران در بیمارستان‌های تحت پوشش تاکید کرد و افزود: مسافرت‌های نوروزی هنوز تأثیر خود را بر میزان بستری بیمارستان‌ها نشان نداده است و لذا این عادلانه نیست که بخواهیم در برخی از مراکز بیمارستانی همچون بیمارستان امام خمینی، فشار مضاعف ایجاد کنیم.

وی توجه به خستگی کارکنان در مراکز مختلف را خواستار شد و تصریح کرد: باید تعادلی در بخش بستری ایجاد کنیم تا مراکز بتوانند ظرفیت‌های دیگر خود را نیز فعال داشته باشند.

کریمی همچنین خواستار توجه بیشتر معاونان آموزشی بیمارستان‌ها به نیازهای آموزشی دانشجویان شد و گفت: تعامل مناسب با دانشجویان در بحران پاندمی کووید ۱۹ راهگشا است و بسیاری از نیازهای آنها با گفتگو قابل حل است.

وی در ادامه به شرایط کشور اشاره کرد و افزود: همگی به این شرایط واقف هستیم و لذا دانشگاه با تمامی ظرفیت‌هایش در مدیریت و هدایت سیستم باید صادقانه پیش برود و هیچ چیز به اندازه صداقت و شفافیت جواب نمی‌دهد.

کریمی، مردم را نیازمند خدمات دانشگاه دانست و گفت: نمی‌توانیم مردم را پشت درها معطل نگاه داریم و خدمت ارائه ندهیم. خوشبختانه دانشگاه در یک سال گذشته وارد این موضوعات نشده و اکنون نیز نمی‌شود اما خواهش می‌کنم که از این پس نیز با دانشگاه و مسئولیت‌های آن همسو باشید. دانشگاه جز با هماهنگی نمی‌تواند این بار سنگین را بردارد.

وی با اشاره به پیش بینی اپیدمیولوژیست ها در خصوص الگوی انتشار بیماری، افزود: همیشه دعا می‌کنم که نظرات دکتر فتوحی درست از آب درنیاید اما تا کنون اغلب آنها محقق شده است. این شوخی نیست که در یک بیمارستان، ۳۰۰ بیمار بستری شده است؛ هر که در سیستم خدمت رسانی در این شرایط اختلال ایجاد کند، جرمش بسیار بالاست.

کریمی توجه به درمان مناسب بیماران کووید ۱۹ را جدی دانست و یادآور شد: وقتی از ۴۰ مرگ صحبت می‌کنیم ۴۰ خانواده داغدار می‌شوند. این افراد همگی برای کادر سلامت و خانواده‌هایشان دارای ارزش هستند و ما مسئول هستیم و باید دانشگاه را مراقبت کنیم که وارد فضای هیجانی حاشیه‌ای نشوند و توجه خود را به درمان معطوف کنیم.

وی از همگی خواست با هماهنگی هر چه بیشتر، به خدمات ارزشمند خود ادامه دهند و تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی تهران در طول ۱۷۰ سال خدمات با ارزش خود در حوادث مختلف، از جمله پاندمی کرونا، همواره خوش درخشیده است و امیدوارم با هماهنگی هر چه بیشتر این دوران تلخ نیز به بهترین شکل مدیریت شود.