نشست برجامی وین پایان یافت/ جلسه بعدی چهارشنبه آینده خواهد بود

نشست برجامی وین پایان یافت/ جلسه بعدی چهارشنبه آینده خواهد بود نشست کمیسیون مشترک برجام که از روز سه‌شنبه در وین آغاز و رایزنی‌های فنی و سیاسی آن در قالب کارگروه‌های کارشناسی در دستور کار قرار گرفته ب..

نشست برجامی وین پایان یافت/ جلسه بعدی چهارشنبه آینده خواهد بود

نشست کمیسیون مشترک برجام که از روز سه‌شنبه در وین آغاز و رایزنی‌های فنی و سیاسی آن در قالب کارگروه‌های کارشناسی در دستور کار قرار گرفته بود، پایان یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر، دومین جلسه حضوری هجدهمین نشست کمیسیون مشترک‌برجام که از روز سه‌شنبه در وین از سر گرفته شده بود، امروز (جمعه) برگزار شد.

ارائه گزارش رایزنی‌های فنی صورت گرفته در جلسات گروه‌های کارشناسی «لغو تحریم» و «هسته‌ای» مهمترین دستورکار این نشست بود.

نمایندگان اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده‌های جلسات کارشناسی، نتیجه رایزنی‌های کارشناسان ایران و کشورهای ۱+۴ را به اعضای کمیسیون مشترک گزارش دادند.

سید عباس عراقچی، رئیس هیئت کشورمان، در این نشست ضمن تاکید بر اراده جمهوری اسلامی ایران جهت ادامه تعاملات جدی، گفت: این امر منوط به مشاهده اراده سیاسی و جدیت در طرف‌های مقابل است و در غیر این صورت، دلیلی برای ادامه مذاکرات وجود نخواهد داشت.

عراقچی تاکید: لغو کلیه تحریم‌های آمریکا که در دوران رئیس‌جمهور گذشته آن کشور وضع شده‌اند، گام ضروری برای احیای برجام بوده و تنها پس از راستی آزمایی لغو این تحریم‌ها، ایران آمادگی دارد تا اقدامات جبرانی خود را متوقف نموده و به اجرای کامل برجام بازگردد.

در پایان این جلسه، توافق شد جلسه آتی کمیسیون در سطح معاونین در روز چهارشنبه آتی در وین برگزار شود و بلافاصله در چارچوب گروه‌های کارشناسی، رایزنی‌های فنی و تخصصی به صورت فشرده جهت تهیه و ارائه فهرست اقداماتی که باید از سوی همه طرف‌ها در حوزه رفع تحریم و اقدامات هسته‌ای برای احیای برجام صورت گیرد، ادامه یابد.

شایان ذکر است که هیئت کشورمان در نشست وین، ظرف چهار روز گذشته رایزنی‌های مستمری با کشورهای مشارکت کننده در برجام (سه کشور اروپایی، چین و روسیه) و نیز با آقای انریکه مو را هماهنگ کننده کمیسیون مشترک از اتحادیه اروپا، به صورت دوجانبه و چندجانبه، انجام داد که در هیچ‌یک از آنها آمریکا حضور نداشت.