نخستین نمونه قطار ملی مترو در پایتخت رونمایی شد

نخستین نمونه قطار ملی مترو در پایتخت رونمایی شد تهران- نخستین نمونه قطار ملی مترو با دستور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور و با حضور استاندار تهران و جمعی از مدیران شهری رونمایی شد.
به گزارش خبرنگار مهر، ص..

نخستین نمونه قطار ملی مترو در پایتخت رونمایی شد

نخستین نمونه قطار ملی مترو در پایتخت رونمایی شد

تهران- نخستین نمونه قطار ملی مترو با دستور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور و با حضور استاندار تهران و جمعی از مدیران شهری رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، صبح پنجشنبه مراسم رونمایی از نخستین نمونه قطار ملی مترو با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران و جمعی از مدیران شهری و دستور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور در محل شرکت واگن سازی تهران رونمایی شد.

گفتنی است قطار ملی مترو یک طرح ارزشمند ملی به شمار می‌آید که طی ۱۸ ماه به ثمر نشست تا سهم ۲۵ تا ۳۰ درصدی شرکت‌های داخلی از دانش طراحی، تولید و تأمین قطعات قطارهای مترو به ۸۵ درصد افزایش یابد و گامی بلند در زمینه شکست انحصار تولید قطار از سوی شرکت‌های خارجی برداشته شود.

بر اساس این گزارش این پروژه با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همکاری شرکت‌های مختلف داخلی از جمله ۱۸ شرکت دانش بنیان و ۴ مجموعه صنعتی به نام‌های شرکت واگن سازی تهران، جهاد دانشگاهی، مپنا و ایریکو، بر اساس تجربیات ۲۰ سال گذشته در استفاده از ۳ نسل واگن‌ها صورت پذیرفته است.