موافقت وزیر نفت از احداث یک پتروشیمی پایین دست و انبار نفت در سلماس

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی گفت: طی دیداری که با وزیر محترم نفت داشتیم موافقت احداث یک پتروشیمی پایین دست و انبار نفت را در شهرستان سلماس گرفتیم و امیدواریم با کمک سرمایه گذار خارجی و داخلی این موضوع را عملیاتی کنیم. یعقوب رضا زاده؛ نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت ،گفت: این شهرستان […]

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی گفت: طی دیداری که با وزیر محترم نفت داشتیم موافقت احداث یک پتروشیمی پایین دست و انبار نفت را در شهرستان سلماس گرفتیم و امیدواریم با کمک سرمایه گذار خارجی و داخلی این موضوع را عملیاتی کنیم.

یعقوب رضا زاده؛ نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت ،گفت: این شهرستان با استان وان ترکیه ۹۴ کیلومتر مرز مشترک دارد و جزوه شهرستان هایی است که در کریدور شمال به جنوب استان واقع شده و نزدیکترین شهرستان به مرکز استان آذربایجان شرقی است.
وی ادامه داد: علی رغم اینکه با ترکیه مرز مشترک داریم ولی متاسفانه از بحث تجارت و مبادلات مرزی با ترکیه محروم هستیم پایانه مرزی کوزه رش سلماس که در سال ۷۸ تصویب شده همچنان عملیاتی نشده است، در جلساتی که با سفیر ترکیه در مجلس شورای اسلامی داشتیم مکاتباتی با ترکیه انجام شد تا مرز کوزه رش که نزدیک ترین راه به مرکز استان آذربایجان شرقی است را مجدداً پیگیری کنیم.
نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به اینکه منطقه ویژه اقتصادی سلماس در سال ۸۹ تصویب شده ولی متاسفانه زیرساخت های لازم برای ایجاد این منطقه فراهم نشده است، طی جلساتی که با دولت در این خصوص داشتیم قول عملیاتی شدن منطقه ویژه اقتصادی را در سلماس دادند.
رضازاده خاطر نشان کرد: منابع معدنی و آبی ،جاذبه های توریستی پتانسیل های خوبی برای سلماس محسوب می شوند که در تلاش برای جذب سرمایه گذار خصوصی هستیم تا بتوانیم از این ظرفیت ها استفاده کنیم.
 این نماینده مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: طی دیداری که با وزیر محترم نفت داشتیم موافقت احداث یک پتروشیمی پایین دست و انبار نفت را در شهرستان سلماس گرفتیم و امیدواریم با کمک سرمایه گذار خارجی و داخلی این موضوع را عملیاتی کنیم.