ملت ایران از حقوق خود درحوزه انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای کوتاه نمی آید

ملت ایران از حقوق خود درحوزه انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای کوتاه نمی آید اراک- نایب‌رئیس مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با صدور پیامی در واکنش به حادثه مجتمع غنی سازی شهید احمدی روشن (نطنز)، گفت: ملت ایران از حقوق ح..

ملت ایران از حقوق خود درحوزه انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای کوتاه نمی آید

اراک- نایب‌رئیس مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با صدور پیامی در واکنش به حادثه مجتمع غنی سازی شهید احمدی روشن (نطنز)، گفت: ملت ایران از حقوق حقه خود در حوزه انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای کوتاه نمی آید.

آیت الله دری نجف آبادی اعلام کرد: عاملان حادثه نطنز منتظر انتقام ملت ایران باشند اراک — نایب‌رئیس مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با صدور پیامی در واکنش به حادثه ۲۱ فروردین‌ماه در مجتمع غنی سازی شهید احمدی روشن (نطنز)، گفت: عاملان این حادثه منتظر انتقام ملت ایران باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در این پیام که نسخه‌ای از آن روز جمعه در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت، آورده است:

اسرائیل جنایتکار به عنوان جبهه کفر مقابل اسلام، در خاک پاک میهن اسلامی دست به اقدامی خصمانه بر علیه فناوری هسته‌ای دانشمندان این مرز و بوم زد که بدون شک انتقامی سخت از سوی ملت ایران در انتظار آنها خواهد بود.

در ادامه این پیام آمده است: با توجه به اینکه پیش از این مقامات سیاسی و نظامی اسرائیل صراحتاً گفته بودند که اجازه پیشرفت در رفع تحریم‌ها را نخواهند داد، تردیدی نیست که این جنایت که به لطف خدا هیچ تلفات جانی به دنبال نداشته است توطئه آنها است و باید منتظر عکس‌العمل جوانان سلحشور ایران اسلامی باشند.

در بخش دیگری از این پیام آمده است: دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی باید بدانند که بعد از این توطئه آنها، نطنز قوی‌تر از گذشته با استفاده از تجهیزات مدرن که ساخته و پرداخته جوانان مؤمن و ولایتمدار ایران اسلامی است پیشرفته‌تر ساخته خواهد شد و با سانتریفیوژهای پیشرفته در راستای فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای عمل خواهد کرد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی بر ضرورت حفاظت جدی از تأسیسات و دانشمندان هسته‌ای کشورمان به خصوص در شرایط کنونی تاکید کرد و گفت: ملت ایران از حقوق حقه خود در حوزه انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای کوتاه نمی‌آید.

وی در این پیام آورده است: دانش هسته‌ای کشورمان به لطف خدا و تلاش دانشمندان این مرز و بوم بومی شده و هیچ نگرانی در خصوص بازسازی قسمت‌های آسیب دیده تأسیسات هسته‌ای نطنز وجود ندارد و این مهم در اسرع وقت انجام می‌شود.

نایب‌رئیس مجمع جهانی اهل بیت (ع) در خصوص فرمایشات روز گذشته رهبر معظم انقلاب در مراسم انس با قرآن کریم نیز گفته است: سخنان حکیمانه معظم‌له در تمامی مسائل برای ملت و مسئولان ایران اسلامی فصل‌الخطاب است.

در بخش دیگری از این پیام آمده است: سیاست و راهبردهای جمهوری اسلامی در مقوله برجام بر همگان روشن و مبرهن است، لذا تیم مذاکره کننده باید تمام تلاش خود را در برای اعمال این سیاست‌ها و منویات مقام معظم رهبری به کار بگیرد.

در ادامه این پیام آمده است: آمریکای جنایتکار از بدو پیروزی انقلاب اسلامی از هر ابزاری برای ضربه زدن به پایه‌های نظام اسلامی استفاده کرده اما همواره پشتیبانی ملت از انقلاب و ولایت فقیه نقشه‌های دشمنان را خنثی کرده است، بنابراین ملت ایران به هیچ عنوان به آمریکایی‌ها اعتماد ندارد چرا که پیش از این بارها پیمان‌ها و تعهدات خود را نقض کردند و در جریان برجام باید اول آنها تحریم‌ها را لغو و بعد از راستی‌آزمایی جمهوری اسلامی نیز به تعهدات خود باز می‌گردد.