مصوبات دولت استحکام خوبی دارند/ توان بالای کارشناسی کمیسیون‌ها

مصوبات دولت استحکام خوبی دارند/ توان بالای کارشناسی کمیسیون‌ها معاون اول رئیس‌جمهور گفت: خوشبختانه مصوبات هیئت وزیران با اتکا به بررسی های کارشناسی انجام شده در کمیسیون های مربوطه هیئت دولت، از قوت و ..

مصوبات دولت استحکام خوبی دارند/ توان بالای کارشناسی کمیسیون‌ها

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: خوشبختانه مصوبات هیئت وزیران با اتکا به بررسی های کارشناسی انجام شده در کمیسیون های مربوطه هیئت دولت، از قوت و استحکام مناسبی برخوردار هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه دیدار دبیران کمیسیون‌های هیئت دولت با معاون اول رئیس‌جمهور عصر امروز(دوشنبه) برگزار شد.

اسحاق جهانگیری در این جلسه با قدردانی از دبیران کمیسیون های هیئت دولت در سال های اخیر گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید این جهت گیری مدنظر قرار گرفت که کمیسیون های هیئت دولت از توانمندی کارشناسی مطلوبی برخوردار باشند و دبیران این کمیسیون‌ها فقط به پیشنهادات دستگاه‌های اجرایی محدود نشوند.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به توان کارشناسی کمیسیون های هیئت دولت تصریح کرد: خوشبختانه مصوبات هیئت وزیران با اتکا به بررسی های کارشناسی انجام شده در کمیسیون های مربوطه هیئت دولت، از قوت و استحکام مناسبی برخوردار هستند و معمولاً پیشنهاداتی که از مسیر کمیسیون‌ها در جلسات هیئت وزیران مطرح می‌شود به تصویب می‌رسند چراکه بررسی و کارشناسی لازم در خصوص این پیشنهادات انجام شده و مصلحت اندیشی های لازم نیز مدنظر قرار گرفته است.

جهانگیری با قدردانی از اقدامات دفتر هیئت دولت برای کسب نظرات و دیدگاه های نخبگان، صاحبنظران و ذی‌نفعان بخش خصوصی خاطرنشان کرد: اقدامات دفتر هیئت دولت و کمیسیون‌های آن در راستای الکترونیکی شدن فرایندها و شفاف‌سازی امور نیز حائز اهمیت است که لازم است این اقدامات و دستاوردها به اطلاع جامعه رسانده شود.

معاون اول رئیس‌جمهور از دبیر هیئت دولت و دبیران کمیسیون های دولت خواست در فرصت محدود باقی مانده تا پایان دولت تدبیر و امید اولویت‌بندی مناسبی در خصوص پیشنهادات و موضوعات در دست اقدام انجام دهند به نحوی که موضوعات مهم و تعیین کننده با سرعت بیشتر مورد بررسی قرار گیرد و تا پایان دولت به سرانجام برسند.

سیمایی صراف دبیر هیئت دولت نیز در این جلسه گزارشی از عملکرد دفتر هیئت دولت در مدت اخیر ارائه کرد و گفت: دفتر هیئت دولت علاوه بر اقدامات دبیرخانه ای، یک مرجع کارشناسی است که با دقت و سرعت بالا موضوعات را به صورت بی‌طرفانه و بدون جانبداری مورد رسیدگی و بررسی کارشناسی قرار می دهد.

وی با اشاره به الکترونیکی شدن تمامی فرآیندهای دفتر هیئت دولت و نیز الکترونیکی شدن مذاکرات جلسات هیئت وزیران در این دولت اظهار داشت: با الکترونیکی شدن این فرآیندها، تمام موضوعات مندرج در مصوبات و پیشنهادات و نیز تمامی سخنان مطرح شده در مذاکرات جلسات هیئت وزیران از طریق کلیدواژه های مرتبط قابل جستجو و دستیابی است که این امر به چابک شدن و دقت کار دفتر هیئت دولت افزوده است.

دبیر هیئت دولت ادامه داد: پس از شیوع بیماری کرونا نیز با ایجاد بسترهای لازم، بخش زیادی از جلسات کمیسیون های هیئت دولت از طریق الکترونیکی برگزار شد و جلسات حضوری نیز با رعایت کامل موازین بهداشتی به انجام رسید.

در این جلسه همچنین تعدادی از دبیران کمیسیون های هیئت دولت گزارشی از عملکرد خود در سال های اخیر ارائه کردند و به بیان پیشنهاداتی برای بهبود عملکرد دولت به خصوص در ماه های پیش رو پرداختند.