«مریم اردبیلی» عضو جدید شورای ائتلاف نیروهای انقلاب شد

«مریم اردبیلی» عضو جدید شورای ائتلاف نیروهای انقلاب شد «مریم اردبیلی» جایگزین مرحوم فاطمه رهبر در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، در جلسه اخیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با موا..

«مریم اردبیلی» عضو جدید شورای ائتلاف نیروهای انقلاب شد

«مریم اردبیلی» جایگزین مرحوم فاطمه رهبر در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در جلسه اخیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با موافقت اعضاء، «مریم اردبیلی» جایگزین مرحوم فاطمه رهبر در این شورا شد.

مرحوم فاطمه رهبر عضو فقید شورای ائتلاف نیروهای انقلاب که در انتخابات سال ۹۸ در ترکیب این شورا حضور داشت، در فهرست نیروهای انقلاب هم قرار گرفت و توانست رای مردم تهران را برای حضور در مجلس کسب کند، اما به دلیل ابتلا به ویروس کرونا ۱۷ اسفند سال ۹۸ دار فانی را وداع گفت.

«مریم اردبیلی» نیز که به تازگی عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب شده، از نیروهای جوان انقلابی شناخته می شود؛ او متولد سال ۱۳۵۳ و مادر ۵ فرزند است. فارغ‌التحصیل پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی تهران است و علاوه بر طبابت، دکترای رشته آینده پژوهی هم دارد. رییس مرکز تحقیقات گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دبیر کمیته هپاتیت استان فارس از مهمترین فعالیت‌های او در حوزه سلامت و پزشکی است.

از جمله مهم‌ترین فعالیت‌های اجرایی او می‌توان به مشاور استاندار و مدیر کلی بانوان و خانواده استان فارس، عضویت در شورای فرهنگ عمومی این استان و عضویت در شورای مرکزی شبکه تشکل‌های غیر دولتی زنان جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.

او همچنین به‌عنوان نماینده سازمان های غیردولتی زنان در اجلاس صلح خاورمیانه و نیز به‌عنوان نماینده سازمان های مردم نهاد زنان در نشست حقوق بشر ژنو فعالیت داشته و عضو هسته علمی اجلاس زنان سازمان کنفرانس اسلامی بوده است.