مذاکره‌ای با آمریکا در وین نمی‌کنیم/طرح گام به گام را قبول نداریم

مذاکره‌ای با آمریکا در وین نمی‌کنیم/طرح گام به گام را قبول نداریم معاون سیاسی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه هیچ‌گونه مذاکره مستقیم یا غیرمستقیم با آمریکا نداریم، گفت: ما هیچ طرح یا پیشنهاد گام به..

مذاکره‌ای با آمریکا در وین نمی‌کنیم/طرح گام به گام را قبول نداریم

معاون سیاسی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه هیچ‌گونه مذاکره مستقیم یا غیرمستقیم با آمریکا نداریم، گفت: ما هیچ طرح یا پیشنهاد گام به گامی را نه داریم و نه قبول می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه در آستانه سفر به وین اظهار داشت: آنچه که در کمیسیون مشترک وین دنبال می‌کنیم دقیقاً مبتنی بر مواضع نظام است که توسط مقام معظم رهبری و مسئولین کشور بارها اعلام شده است.

وی عنوان کرد: ما در وین هیچ مذاکره مستقیم یا غیر مستقیم با آمریکایی‌ها نخواهیم داشت بلکه با کمیسیون مشترک و کشورهای ۱+۴ مذاکره می‌کنیم و خواسته و شرط خود برای بازگشت به برجام را به آنها اعلام می‌کنیم.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه افزود: می‌گوییم شرط ما این است که ابتدا آمریکا همه تعهدات برجامی خود را انجام دهد و تمام تحریم‌هایی که گذاشته است را بردارد و پس از راستی آزمایی ما بر می‌گردیم.

عراقچی تصریح کرد: اگر کشورهای ۱+۴ توانستند آمریکایی‌ها را به هر روشی که خودشان می‌دانند و به ما ربطی ندارد، راضی کنند طبیعی است که ما به آن مسیر عمل می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه گفتگوهای صورت گرفته در وین کاملاً فنی است، گفت: این گفتگوها در مورد تحریم‌هایی که باید برداشته شود و اقداماتی که باید انجام شود و انجام راستی آزمایی هایی که باید صوررت بگیرد است.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: ما هیچ طرح گام به گام یا پیشنهاد گام به گامی را نه داریم و نه قبول می‌کنیم. از نظر ما یک گام بیشتر وجود ندارد و آن این است که آمریکا تمامی تعریف‌هایی که در دوران ترامپ مجدد اعمال شد، یا جدیداً اعمال شد و یا برچسب آنها عوض شد باید برداشته شود.

عراقچی در پایان افزود: اینها باید تعریف شود و مشخص شود. گام نهایی که آنها و ما باید انجام دهیم، باید دقیقاً تعریف شود و این موضوع فقط در گفتگوهای فنی ما با کشورهای ۴+۱ صورت پذیر است.