فهرست نیروهای انقلاب برای انتخابات شوراها هنوز نهایی نشده است

فهرست نیروهای انقلاب برای انتخابات شوراها هنوز نهایی نشده است عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: فهرستی که برای انتخابات شوراها منتشر شده درست نیست چرا که هنوز مشخص نشده چه کسی در لیست قرار می‌گیرد…

فهرست نیروهای انقلاب برای انتخابات شوراها هنوز نهایی نشده است

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: فهرستی که برای انتخابات شوراها منتشر شده درست نیست چرا که هنوز مشخص نشده چه کسی در لیست قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی چمران عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب امروز در نشست خبری درباره لیست های منتشر شده برای انتخابات شورای شهر تهران، با اشاره به اهمیت برگزاری انتخابات پیش رو، گفت: انتخابات شوراها و ریاست جمهوری همزمان است و انتخابات ریاست جمهوری از اهمیت و شور و هیجان بیشتری برخوردار است و انتخابات شوراها خیلی شور ندارد.

وی افزود: رفتارشناسی‌ها نشان می‌دهد که در شهرهای کوچک و قبیله‌ای انتخابات شوراها پرشورتر برگزار می‌شود اما در کلان شهرها، شوراها در حاشیه انتخابات ریاست‌جمهوری قرار می‌گیرند.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تاکید کرد: بررسی‌های زیادی انجام شده که برای برطرف کردن این موضوع چه می توان کرد، مطرح کردیم که زمان انتخابات شوراها از زمان انتخابات ریاست جمهوری جدا شود و این موضوعی است که ما با آن درگیر هستیم.

چمران با اشاره به اینکه مدت تبلیغات شوراهای شهر کمتر از ریاست جمهوری است، بیان کرد: با توجه به زمان محدود تبلیغات سخت می‌شود که کاندیداها خود را به مردم نشان دهند و تلاش داریم این مشکل حل شود.

وی درباره همکاری بین دو شورای وحدت و ائتلاف در انتخابات؛ گفت: امیدواریم به نتیجه واحد در انتخابات شوراها برسیم. در انتخابات ریاست جمهوری مشکلی بین شورای ائتلاف و وحدت وجود ندارد.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب همچنین درباره مبارزه با فساد، تصریح کرد: شکی نیست همه شعار این را می‌دهند. انشاءالله همه عامل هم باشند. در دوره‌های پیش ما راه‌های عملیاتی را پیش گرفتیم و شعارگونه رفتار نکردیم. نکته مهم این است که مسائل مالی همواره یکی از مهم ترین مسائل شهرداری ها بوده و هست.

چمران افزود: مسائل مالی یکی از چالش‌های شهرداری است و بحث نقدی و غیر نقدی از مشکلاتی بود که چند سال تلاش کردیم تا این مشکل حل شود. در حال حاضر هم بودجه بر این اساس انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: تلاش ما بر این است که به سمت شهر الکترونیک حرکت کنیم و دیدارهای چهره به چهره مردم و مسئولین شهرداری کمتر شود. راه های دیگری را هم دنبال کرده ایم و ادامه خواهیم داد تا ریشه فساد را بخشکانیم.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب درباره لیست های منتشر شده برای انتخابات شورای شهر تهران نیز، گفت: ما هنوز به لیست واحدی نرسیدیم. افرادی که کاندیدا شدن و با شورا هماهنگ شدند را به مجمع می‌دهیم تا مجمع به آنها رای دهد، اما هنوز لیستی به مجمع ندادیم بنابراین لیستی که منتشر شده درست نیست چرا که هنوز مشخص نشده چه کسی در لیست قرار می‌گیرد.

چمران تاکید کرد: قطعا حداقل‌هایی را برای حضور بانوان و جوانان در نظر می‌گیریم و مانند مجلس این تناسب را رعایت می‌کنیم.

تکمیل می شود…