فرهنگ روستاهای استان گیلان ترویج شود

رشت- نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه فرهنگ مهم ترین مسائل اجتماعی است، گفت: فرهنگ روستایی استان گیلان ترویج شود.
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله رسول فلاحتی عصر چهارشنبه در دیدار نوروزی با..

فرهنگ روستاهای استان گیلان ترویج شود

رشت- نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه فرهنگ مهم ترین مسائل اجتماعی است، گفت: فرهنگ روستایی استان گیلان ترویج شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله رسول فلاحتی عصر چهارشنبه در دیدار نوروزی با استاندار گیلان و جمعی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان با اشاره به گلایه‌های رهبر معظم انقلاب از عدم تحقق شعار سال گذشته، اظهار کرد: گذشته گذشته شاهد اتفاقات و رویدادهای مختلفی بودیم و رهبری معظم انقلاب نیز اقدامات انجام شده در زمینه جهش تولید را اندک عنوان کردند.

وی رهبری را دیده بان نظام جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و افزود: مقام معظم رهبری امسال را «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی ها» نامگذاری کرده‌اند که این نشان دهنده توجه ایشان به حوزه تولید و رونق تولید داخلی است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه بازارهای غرب آسیا و آسیای میانه فرصتی مناسب برای صادرات کالای ایرانی محسوب می‌شود، گفت: باید در این زمینه تلاش مضاعف انجام شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه با اشاره به اینکه توجه به فرهنگ یکی از مهم‌ترین مسائل اجتماعی است، اضافه کرد: فعالیت‌های فرهنگی با نگاه به فرهنگ بومی و محلی مناطق گیلان در دستور کار قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان بر لزوم توجه به روستاها تأکید کرد و ادامه داد: مردم با فرهنگ روستاهای استان گیلان آشنا نیستند و باید رسانه‌ها و به ویژه صدا و سیما در این زمینه تولید محتوا کند.

وی با بیان اینکه باید فرهنگ روستاها ترویج شود، گفت: فرهنگ و آداب و رسوم بومی بسیاری داریم که می‌توان به بهترین نحو رسانه‌ای کرد.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته برنامه‌هایی با محوریت فرهنگ روستاها ساخته شده است، افزود: این برنامه‌ها با توجه به فرهنگ غنی بومی و محلی گیلان کافی نیست و باید فعالیت بیشتری در این زمینه انجام شود.

کد خبر ۵۱۷۵۳۹۸

مقاله اصلی