عادی انگاری موجب اوج گیری مجدد کرونا در گلستان خواهد شد

عادی انگاری موجب اوج گیری مجدد کرونا در گلستان خواهد شد گرگان- استاندار گلستان گفت: در صورت عادی انگاری احتمال اینکه دوباره به پیک های اولیه در گلستان برگردیم دور از انتظار نیست.
به گزارش خبرنگار مهر ..

عادی انگاری موجب اوج گیری مجدد کرونا در گلستان خواهد شد

عادی انگاری موجب اوج گیری مجدد کرونا در گلستان خواهد شد

گرگان- استاندار گلستان گفت: در صورت عادی انگاری احتمال اینکه دوباره به پیک های اولیه در گلستان برگردیم دور از انتظار نیست.

به گزارش خبرنگار مهر هادی حق‌شناس صبح یکشنبه در جلسه استانی ستاد کرونا اظهار کرد: قطعاً مردم از شرایط کرونا و پیک چهارم آن در کشور اطلاع دارند.

استاندار گلستان افزود: اغلب استان‌ها با شدت زیادی پیک چهارم را آغاز کرده و این پیک در گلستان هم با شدت کمتری آغاز شده است که می‌تواند به خاطر پراکندگی جمعیت، رعایت مردم و زحمات کادر درمان باشد.

حق‌شناس بیان کرد: وضعیت فعلی استان خوب بوده اما این قطعاً با ثبات نیست و نسبت به روز اول عید ۱۰۰ نفر تعداد بیماران در استان افزایش پیدا کرده که اگر رعایت نکنیم شرایط بسیار بد سال ۹۸ تکرار می‌شود.

وی اضافه کرد: در صورت عادی انگاری احتمال اینکه دوباره به پیک های اولیه برگردیم دور از انتظار نیست.

حق شناس از بستری ۲۸۸ بیمار کرونایی در استان خبر داد و گفت: امیدواریم با رعایت پروتکل ها شاهد کاهش تعداد مبتلایان باشیم.

استاندر گلستان متذکر شد: اگرچه از ابتدای سال تا به امروز ۱۰۰ بیمار به بیماران استان اضافه شده اما به نسبت نوروز سال ۹۹ بیش از هزار نفر کاهش یافته است.

وی تأکید کرد: ماسک زدن، فاصله گذاری اجتماعی و شستشوی دست ها توسط مردم ساده ترین اقدامی است که به کادر درمانی در مقابله با کرونا کمک می کند.