طرح واکسیناسیون کووید ۱۹ پاکبانان شمال تهران آغاز شد

طرح واکسیناسیون کووید ۱۹ پاکبانان شمال تهران آغاز شد طرح واکسیناسیون پاکبانان شهرداری منطقه یک با همکاری شبکه بهداشت و درمان شمیرانات در هفته سلامت آغاز و واکسن کووید ۱۹ به آنها در حال تزریق است.
به گ..

طرح واکسیناسیون کووید ۱۹ پاکبانان شمال تهران آغاز شد

طرح واکسیناسیون کووید ۱۹ پاکبانان شمال تهران آغاز شد

طرح واکسیناسیون پاکبانان شهرداری منطقه یک با همکاری شبکه بهداشت و درمان شمیرانات در هفته سلامت آغاز و واکسن کووید ۱۹ به آنها در حال تزریق است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید عباس سجادی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک گفت: همزمان با هفته ملی سلامت سال ۱۴۰۰، که از اول الی ۷ اردیبهشت ماه با شعار ساخت جهانی عادلانه تر و سالم‌تر، در حال برگزاری است با در نظر گرفتن محدودیت‌های موجود به دلیل شرایط کرونایی، ارائه خدمات و اجرای ویژه برنامه‌ها در حوزه‌ی سلامت شهرداری منطقه یک با رعایت دستورالعمل‌ها، فاصله اجتماعی و پرهیز از تجمع محوری توسط خانه‌های سلامت به عموم شهروندان ارائه می‌شود.

او افزود: اداره سلامت شهرداری منطقه یک ضمن اجرای طرح ویژه واکسیناسیون پاکبانان و افتتاح مرکز کال سنتر سالمندی (پاسخگویی به سوالات سالمندان)، برنامه‌هایی نظیر تولید و انتشار محتواهای آموزشی جذاب با موضوع خود مراقبتی، تقدیر از مدافعان سلامت، تقدیر از برگزیدگان طرح همگام سلامت، ۳ وبینار آموزشی و تهیه و توزیع اقلام ضروری به خانواده‌های نیازمند دارای معلول را در سطح این منطقه برگزار می‌کند.

روز شمار هفته ملی سلامت که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شده است شامل عناوین روز همراهی با مدافعان سلامت، مشارکت اجتماعی همدلی و وفاق ملی، آموزه‌های دینی و پیوند نهادهای مذهبی و نظام سلامت، ارتقای شبکه بهداشتی درمانی و مراقبت‌های بهداشتی اولیه، رسانه، آموزش و فرهنگ سازی، پژوهش، فناوری پشتیبانی و مانع زدایی از تولید، مشارکت بین بخشی و مسئولیت اجتماعی است.