طرح «جهش تولید دانش بنیان» در اولویت بررسی مجلس قرار گرفت

طرح «جهش تولید دانش بنیان» در اولویت بررسی مجلس قرار گرفت نمایندگان مجلس شورای اسلامی با درخواست بررسی با اولویت طرح جهش تولید دانش بنیان موافقت کردند.
به گزارش خبرنگار مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلا..

طرح «جهش تولید دانش بنیان» در اولویت بررسی مجلس قرار گرفت

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با درخواست بررسی با اولویت طرح جهش تولید دانش بنیان موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز با درخواست جمعی از وکلای ملت مبنی بر بررسی اولویت‌دار طرح جهش تولید دانش بنیان موافقت کردند.

سید محسن دهنوی به عنوان متقاضی این موضوع، گفت: موانع و مشکلات زیادی در مقابل شرکت های تولیدی و دانش بنیان قرار دارد که در این طرح راهکارهای رفع این موانع آمده است.

وی متذکر شد: قانونی برای حمایت از کسب و کارهای نوین داریم که مربوط به سال ۸۹ است و ما امروز نیازمند قانون جدیدی هستیم و این طرح در راستای مانع زدایی از مسیر تولید تهیه شده است.

رئیس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این طرح حل مشکلات بیمه ای و مالیاتی شرکت ها و مشکلات مربوط به صادرات لحاظ شده است.

محمدباقر قالیباف پس از موافقت نمایندگان با بررسی اولویت دار این طرح، گفت: بر اساس آیین نامه داخلی مجلس، به زودی کلیات این طرح در دستور کار صحن علنی قرار می گیرد.

وی تاکید کرد: در صورت تصویب کلیات این طرح و به دلیل اینکه پیشنهادات زیادی در این باره مطرح است، طرح به کمیسیون ارجاع و به صورت دو شوری بررسی خواهد شد.