صدور و تمدید مجوز ۶۵ کارگاه صنایع دستی ایلام در سال ۹۹

صدور و تمدید مجوز ۶۵ کارگاه صنایع دستی ایلام در سال ۹۹ ایلام-مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام از صدور و تمدید ۶۵ فقره مجوز تأسیس و تولید کارگاه صنایع دستی در استان در سال ۹۹ خبر داد.
به..

صدور و تمدید مجوز ۶۵ کارگاه صنایع دستی ایلام در سال ۹۹

صدور و تمدید مجوز ۶۵ کارگاه صنایع دستی ایلام در سال ۹۹

ایلام-مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام از صدور و تمدید ۶۵ فقره مجوز تأسیس و تولید کارگاه صنایع دستی در استان در سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالمالک شنبه‌زاده اظهار کرد: در طول سال گذشته تعداد ۶۵ فقره مجوز کارگاه صنایع دستی که از این تعداد، ۴۲ فقره مجوز جواز تاسیس کارگاهی و ۲۳ فقره مجوز پروانه تولید کارگاه دررشته‌های مختلف صنایع دستی در استان صادر و تمدید شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام افزود: مجوز تأسیس کارگاهی مجوزی است که برای راه‌اندازی و ایجاد ظرفیت‌های جدید تولید، اشتغال، توسعه و تکمیل ظرفیت‌های موجود در یک رشته مصوب صنایع‌دستی صادر می‌شود و بیانگر پیش‌بینی ظرفیت و نوع تولید محصولات است.

شنبه‌زاده تصریح کرد: این مجوز برای افرادی که قصد احداث، راه‌اندازی کارگاه دارند به مدت شش‌ماه صادر می‌شود تا در صورت تکمیل ظرفیت‌های موجود تبدیل به پروانه کارگاهی شود.

وی با اشاره به مزایای صدور این پروانه‌ها افزود: «هنرمندان دارای پروانه‌های تولید انفرادی و کارگاهی می‌توانند از مزایایی چون شرکت در نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها، اهدای تسهیلات، شرکت در دوره‌های آموزشی و مهارتی و… بهره‌مند شوند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام با بیان اینکه این مجوزها بیانگر نوع، ظرفیت تولید و سرمایه گذاری انجام شده برای یک رشته در مکانی معین است، تصریح کرد: افرادی که مجوز پروانه تولید انفرادی دریافت می‌کنند به شکل مستمر و مداوم در رشته مورد تقاضای خود فعالیت و تولید خواهند داشت.