شهید صیاد شیرازی الگوی موفق یک مدیریت جوان و مردمی بود

شهید صیاد شیرازی الگوی موفق یک مدیریت جوان و مردمی بود همرزم سپهبد شهید صیاد شیرازی گفت: شهید صیاد می‌تواند یک الگوی واقعی برای جوانان باشد خصوصاً اینکه هم تخصص و هم تعهد را با هم ارائه کرد و کارنامه ..

شهید صیاد شیرازی الگوی موفق یک مدیریت جوان و مردمی بود

همرزم سپهبد شهید صیاد شیرازی گفت: شهید صیاد می‌تواند یک الگوی واقعی برای جوانان باشد خصوصاً اینکه هم تخصص و هم تعهد را با هم ارائه کرد و کارنامه موفقی را برای ما به یادگار گذاشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، به مناسبت سالروز شهادت شهید سپهبد علی صیاد شیرازی، امیر سرتیپ دوم مسعود بختیاری همرزم شهید صیاد شیرازی و از جمله فرماندهان و طراحان عملیات های دوران دفاع مقدس یاداشتی را در خصوص ابعاد شخصیتی شهید صیاد نوشت.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

شهید صیاد الگوی موفق یک مدیریت جوان و مردمی بود

در گام اول باید در مورد ابعاد فرماندهی شهید صیاد به ویژه در آزاد سازی قائله کردستان صحبت کرد، در نوزده ماه تا شروع جنگ به عنوان یک داوطلب به منطقه می‌رود آن هم در وضعیتی که ضد انقلاب و معاندین در حال ترور و به شهادت رساندن مردم عادی در کشور بودند، در آن زمان فرمانده قرارگاه عملیات مشترک ارتش و سپاه شد، که جایگاه ایشان از لحاظ نظامی در اندازه فرمانده لشکر بود.

شهید والامقام صیاد شیرازی با تامین امنیت در منطقه، پاکسازی سنندج از ضد انقلاب (از مکاتب مختلف) امن کردن مسیرها، از یک طرف و از طرف دیگر سازماندهی نیروهای مردمی برای این نوع از جنگ‌ها نقش برجسته ای در آزادسازی و پاکسازی این مناطق از دست ضدانقلاب داشتند.

عموم مردم وقتی صداقت و سلامت کاری و رفتاری شان را می‌دیدند خود به خود شیفته شهید صیاد می‌شدند، عرق دینی و ملی برای برقراری امنیت در مرزهای کشور جوانان را مجذوب شهید صیاد می‌کرد.

بکارگیری جوانان در دفاع از کشور

قشر جوان علاوه بر صفا، صمیمیت و پشتکار ایشان بی اعتنایی شهید صیاد به منافع شخصی، جایگاه و منصب و مسائل مادی و … را می‌دیدند که باعث می شد به ایشان ادای احترام ویژه‌ای داشته باشند.

تخصص نظامی برجسته و دانش هماهنگ سازی بین نیروهای نظامی و سازمانی با نیروهای مردم ایثارگر از مهمترین ویژگی‌های فرماندهی شهید صیاد شیرازی بود.

بعد از شهادت فرماندهان ارتش و انتخاب ایشان به فرماندهی نیروی زمینی توانست یک الفت و همزبانی بین همه نیروهای حاضر در جبهه ایجاد کند که حاصل این همکاری‌ها را در عملیات‌هایی چون آزادسازی خرمشهر طریق‌القدس و… ملاحظه کردیم.

شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در اوج جوانی و فقط با ۱۴ سال سابقه خدمت نظامی توانست مسئولیت بسیار بسیار سنگین نیروی زمینی آن هم در شرایط جنگ را به عهده بگیرد که این خود می تواند یک الگوی واقعی و کم نظیر برای جوانان باشد خصوصاً اینکه هم تخصص و هم تعهد را با هم ارائه کردند و کارنامه موفقی را برای ما به یادگار گذاشتند.

مدیریت شهید صیاد شیرازی به ویژه در دوران دفاع مقدس و در عملیات ها نشان از نبوغ شخصیتی ایشان را داشته و حضور فرمانده ای شجاع موجب می شد جوانان به ویژه دانشجویان دانشگاه افسری امام علی(ع) را برای آینده ای درخشان امیدوار سازد.

یکی دیگر از ویژگی های بارز شهید صیاد حضور میدانی در مناطق عملیاتی و پای کار بودن ایشان بود ، به هیچ عنوان افسری نبود که پشت میز کارش بنشیند و فرماندهی کند، در همه میادین نبرد شخصا حضور داشت ، در تمامی عملیات های ارتش و مشترک با سپاه پاسداران در کنار دیگر رزمندگان حاضر بود.