شهروندان کرمانشاهی موازین شرعی را در ماه رمضان رعایت کنند

شهروندان کرمانشاهی موازین شرعی را در ماه رمضان رعایت کنند کرمانشاه- معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه گفت: شهروندان کرمانشاهی برای تحکیم پیوندهای ایمانی و گسترش ارزش‌های اخلاقی، موازین شرع..

شهروندان کرمانشاهی موازین شرعی را در ماه رمضان رعایت کنند

شهروندان کرمانشاهی موازین شرعی را در ماه رمضان رعایت کنند

کرمانشاه- معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه گفت: شهروندان کرمانشاهی برای تحکیم پیوندهای ایمانی و گسترش ارزش‌های اخلاقی، موازین شرعی را در ماه مبارک رمضان رعایت کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا آمویی اظهار کرد: بار دیگر توفیق حضور در مهمانی خداوند سبحان نصیب امت اسلامی و به ویژه مردم مؤمن ایران و استان کرمانشاه شد.

وی با تاکید بر اینکه پلیس برای پاسداشت ماه مهمانی خداوند و حفظ حرمت آن نهایت تلاش و توان خود را به کار خواهد گرفت، افزود: شهروندان برای تحکیم پیوندهای ایمانی و گسترش ارزش‌های اخلاقی، نسبت به رعایت ارزش‌های دینی در اماکن عمومی اهتمام لازم را داشته باشند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه بر اساس احکام اسلامی، مسافران و بیماران از روزه‌داری معاف شده‌اند، گفت: افرادی که عذر شرعی دارند، از خوردن، آشامیدن و استعمال دخانیات در ملأ عام مانند بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها خودداری کنند.

آمویی خاطرنشان کرد: آن دسته از رستوران‌ها، اغذیه‌فروشی‌ها، غذاهای آماده و آبمیوه فروشی‌ها که مجوز فعالیت از سوی ستاد مقابله با کرونا دارند، از اذان صبح تا اذان مغرب تعطیل و پس از این زمان می‌توانند تنها از طریق خدمات بیرون بر فعالیت کنند.

وی افزود: متصدیان مراکز پذیرایی بین راهی، پایانه‌های مسافربری، فرودگاه‌ها، ایستگاه راه آهن، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی می‌توانند به منظور ارائه خدمات به مسافران و افرادی که دارای عذر شرعی هستند، با رعایت موازین بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی با اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیربط، با استتار مکان به گونه‌ای که تظاهر به روزه‌خواری نشود، فعالیت کنند.

آمویی گفت: مسئولیت عدم رعایت مصوبات ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا و دیگر موارد یاد شده متوجه مسئولان و متولیان اماکن مربوطه است.

وی ادامه داد: رانندگان وسایل نقلیه شخصی و عمومی لازم است با رعایت نکات بهداشتی و ضدعفونی کردن مداوم خودروی خود، از تظاهر به روزه خواری و استعمال دخانیات در داخل آن و ایجاد آلودگی صوتی پرهیز کنند.

آمویی تاکید کرد: پلیس با معدود هنجارشکنانی که بخواهند حرمت ماه مبارک رمضان را با بی توجهی به تذکرات ارائه شده نگه ندارند، برخوردهای قانونی و لازم را انجام خواهد داد.