سیدعلی نکویی درگذشت/مراسم تشییع فردا برگزار می‌شود

سیدعلی نکویی درگذشت/مراسم تشییع فردا برگزار می‌شود اصفهان- سید علی نکویی زهرایی فعال سیاسی باسابقه و از استاندار اسبق قزوین، کرمانشاه و چهار محال و بختیاری بامداد امروز بر اثر سرطان ریه در بیمارستان م..

سیدعلی نکویی درگذشت/مراسم تشییع فردا برگزار می‌شود

سیدعلی نکویی درگذشت/مراسم تشییع فردا برگزار می‌شود

اصفهان- سید علی نکویی زهرایی فعال سیاسی باسابقه و از استاندار اسبق قزوین، کرمانشاه و چهار محال و بختیاری بامداد امروز بر اثر سرطان ریه در بیمارستان میلاد اصفهان درگذشت.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدعلی نکویی زهرایی از فعالان سیاسی پیش از انقلاب بود که مسئولیت اجرایی در دولت‌های اصلاحات و سازندگی داشت.

این فعال سیاسی اردیبهشت ۱۳۱۹ در محله بیدآباد مسجد سید اصفهان در یک خانواده مذهبی به‌دنیا آمد.

وی فعالیت‌هایی در مبارزه با رژیم گذشته و اقدامات سیاسی و فرهنگی داشت و از ابتدای سال ۵۸ از وزارت کشور مأمور و به عنوان اولین فرماندار انقلابی نجف آباد منصوب شد.

حدود سه سال فرمانداری نجف آباد، ۲ سال مشاور استاندار و رئیس بنیاد امور مهاجران جنگ تحمیلی و سپس مدتی فرماندار اصفهان و پس از آن نیز مسئولیت استانداری باختران کرمانشاه از جمله سوابق اجرایی اوست. نزدیک به ۶ سال در کرمانشاه در دوران جنگ تحمیلی و بعد از آن حضور داشت.

نکویی بعد از استانداری کرمانشاه به عنوان استاندار چهارمحال و بختیاری منصوب شد و پس از سه سال خدمت در این استان درخواست بازنشستگی داد و در اصفهان مسئولیت راه اندازی و مدیریت مؤسسه حفظ و تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره) و نگارستان را بر عهده گرفت.

نکویی پس از خرداد ۷۶ و انتخاب ریاست جمهوری وقت مجدد دعوت به کار شد و مسئولیت استانداری قزوین را عهده دار شد و سپس به عنوان مشاور وزیر و مدیرکل دفتر حوزه وزارتی تا پایان شهریور ۸۴ به فعالیت خود ادامه داد و با بیش از ۴۰ سال خدمت در آموزش و پرورش و وزارت کشور بازنشسته شد.

در همین پیوند حسین مولایی رئیس کانون حسنات در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: سیدعلی نکویی پس از مدتها درگیری با بیماری سرطان ریه، پنج بامداد امروز در بیمارستان میلاد اصفهان درگذشت.

وی افزود: فردا مراسم تشییع و خاکسپاری او برگزار می‌شود.