سازمان محیط زیست از پرداخت سود واردات تجهیزات اهدایی معاف شد

سازمان محیط زیست از پرداخت سود واردات تجهیزات اهدایی معاف شد با تصویب دولت، کالاها و تجهیزات اهدایی کشور چین به سازمان حفاظت محیط زیست (صندوق ملی محیط زیست) از پرداخت سود بازرگانی و مالیات و عوارض ارز..

سازمان محیط زیست از پرداخت سود واردات تجهیزات اهدایی معاف شد

با تصویب دولت، کالاها و تجهیزات اهدایی کشور چین به سازمان حفاظت محیط زیست (صندوق ملی محیط زیست) از پرداخت سود بازرگانی و مالیات و عوارض ارزش افزوده معاف شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، هیئت وزیران در جلسه ۲۴ دی ۱۳۹۹ به پیشنهاد سازمان حفاظت محیط زیست، با معافیت واردات و ترخیص کالاهای اهدایی کشور چین به سازمان حفاظت محیط زیست (صندوق ملی محیط زیست) از پرداخت سود بازرگانی و مالیات و عوارض ارزش افزوده موافقت کرد.

گفتنی است، به موجب تفاهم نامه همکاری های زیست محیطی میان سازمان حفاظت محیط زیست جمهوری اسلامی ایران و کمیسیون ملی اصلاحات جمهوری خلق چین، دولت چین برای همکاری در امر مقابله با تغییرات آب و هوا، نسبت به تأمین کالاها و اقلام مورد نیاز سازمان حفاظت محیط زیست اقدام نموده است که پس از ترخیص، کالاها و تجهیزات مذکور در محل پاسگاه های محیط بانی برای تقویت زیرساخت های محیط زیستی در سراسر کشور مورد استفاده قرار خواهند گرفت.