زلزله مریوان به دیوار چندین خانه روستایی در مناطق مرزی خسارت زد

زلزله مریوان به دیوار چندین خانه روستایی در مناطق مرزی خسارت زد مریوان- مدیرکل بحران استانداری کردستان گفت: ارزیابی اولیه تیم های اعزامی در مورد زلزله نواحی مرزی استان، خسارت به دیوار چندین خانه روستا..

زلزله مریوان به دیوار چندین خانه روستایی در مناطق مرزی خسارت زد

زلزله مریوان به دیوار چندین خانه روستایی در مناطق مرزی خسارت زد

مریوان- مدیرکل بحران استانداری کردستان گفت: ارزیابی اولیه تیم های اعزامی در مورد زلزله نواحی مرزی استان، خسارت به دیوار چندین خانه روستایی در بخش «خاو و میرآباد» مریوان را نشان می دهد.

محمد فلاحی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: کانون زلزله در خاک عراق و در نزدیکی شهر پنجوین بودن است و در نواحی مرزی استان از جمله مریوان، سروآباد و بانه به صورت ویژه احساس شده است.

وی افزود: بلافاصله تیم‌های بازرسی در سه شهرستان مریوان، سروآباد و بانه به روستاهای مختلف اعزام شده اند.

وی افزود: با توجه به اینکه کانون زلزله در ۲۴ کیلومتری مریوان بوده و عمق آن در ۱۰ کیلومتری سطح زمین بوده است خوشبختانه خسارت مالی و جانی قابل توجهی نداشته است.

فلاحی اعلام کرد: بر اساس بازرسی تیم‌های اعزامی در برآورد اولیه تنها چند خانه روستایی که با مصالح سنتی در روستاهای مرزی بخش «خاو و میرآباد» مریوان واقع هستند با ترک زدگی دیوار مواجه شده اند.

وی به اهالی سه شهرستان مرزی مریوان، سروآباد و بانه توصیه کرد که با هوشیاری بیشتری امشب را پشت سر بگذارند و پیش بینی پس لرزه را برای این زلزله داشته باشند.