زارعان آذربایجان غربی مبارزه به موقع با افت سن غلات را جدی بگیرند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:زارعان آذربایجان غربی مبارزه به موقع با افت سن غلات را جدی بگیرند ارومیه-رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی از آغاز مبارزه با آفت سن غلات در مزارع استان خبر..

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:

زارعان آذربایجان غربی مبارزه به موقع با افت سن غلات را جدی بگیرند

زارعان آذربایجان غربی مبارزه به موقع با افت سن غلات را جدی بگیرند

ارومیه-رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی از آغاز مبارزه با آفت سن غلات در مزارع استان خبر داد و از زارعان درخواست کرد تا اقدام به مبارزه به موقع با این آفت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، اکبر کرامتی ظهر سه شنبه در جمع معاونین بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان این مطلب اظهار کرد: سال زراعی ۱۳۹۸ میزان سن زدگی گندم بیش از ۱۴ هزار و ۵۰۰ تن بود که در سال ۱۳۹۹ با رصد و پایش مستمر، شناسایی، مراقبت و مبارزه بهینه با این آفات این میزان به ۸۰۰ هکتار کاهش یافت که موجبات افزایش کیفیت و کمیت گندم تولیدی استان را فراهم کرد.

وی با اشاره به اینکه سن گندم مهم‌ترین و خسارت زاترین آفت در حوزه کشاورزی است، افزود: آفت سن مادر در کمیت مزارع اثر می‌گذارد اما سن پوره علاوه بر کمیت در کیفیت گندم و در نهایت آرد نیز مؤثر است که به اصلاح آرد را تلخ خواهد کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تاکید کرد: زراعان باید با این آفت مبارزه کنند و زمان را به تأخیر نیاندازند، در صورت تبدیل به پوره خسارت زیادی به مزارع وارد خواهد شد.