رشد ۱۴ درصدی نظارت ها از تأسیسات گردشگری گلستان

گرگان- قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر گلستان از رشد ۱۴ درصدی نظارت ها از تأسیسات گردشگری در نوروز ۱۴۰۰ خبرداد.
به گزارش خبرگزاری مهر میرمحمد غراوی اظهارکرد: در ایام نوروز سال جاری دو هزار و ۴۵۰ بازد..

رشد ۱۴ درصدی نظارت ها از تأسیسات گردشگری گلستان

گرگان- قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر گلستان از رشد ۱۴ درصدی نظارت ها از تأسیسات گردشگری در نوروز ۱۴۰۰ خبرداد.

به گزارش خبرگزاری مهر میرمحمد غراوی اظهارکرد: در ایام نوروز سال جاری دو هزار و ۴۵۰ بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری استان در راستای آمادگی و ارائه خدمات به مسافران و اطمینان از رعایت کامل موارد بهداشتی اجرایی شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۴ درصد رشد داشته است.

وی توضیح داد: از مجموع بازدیدهای نظارتی صورت‌گرفته، ۹۴۲ بازدید از مراکز اقامتی انجام شده است.

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری گلستان اضافه کرد: تعداد بازدیدهای نظارتی از رستوران‌ها و مراکز پذیرایی و بین‌راهی ۷۳۳ مورد، دفاتر خدمات مسافرتی ۲۱۰ مورد و از مراکز اقامتی موقت هم ۵۶۵ مورد ثبت‌شده است.

وی هدف از انجام این بازدیدها را آمادگی و ارائه خدمات به مسافران استان و اطمینان از رعایت کامل موارد بهداشتی در مراکز خدمات رسان به مسافران دانست و تصریح کرد: این نظارت‌ها از ابتدای سال در استان گلستان وجود داشته اما در ایام نوروز و حضور مسافران تشدید می‌شود.

غراوی خاطرنشان کرد: در این بازدیدها ضمن ارائه راهنمایی‌های لازم توسط بازرسان، در صورت مشاهده هرگونه تخلف از طریق تذکر شفاهی یا اخطار کتبی با واحد متخلف برخورد می‌شود که عدم رفع نواقص و معایب موجود در مهلت تعیین‌شده به تعطیلی یا پلمب واحد منجر خواهد شد.

وی اضافه کرد: در این راستا از ابتدای طرح نوروزی ستاد اجرایی خدمات سفر تعداد ۴۴ تذکر و سه فقره اخطار کتبی و یک مورد تشویق برای مراکز اقامتی و پذیرایی استان به ثبت رسیده است.

قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان گفت: اولویت اصلی در بحث سفرهای نوروزی، اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا و سلامت هم‌وطنان و مردم شریف استان است. هرگونه تشویق و ترغیب برای سفرهای نوروزی ممنوع خواهد بود اما باید شرایط برای ارائه خدمات مطلوب به مسافران ورودی به شهرهای دارای وضعیت پایدار کرونایی مهیا باشد.

غراوی بیان کرد: مردم و افرادی که در مدت باقی‌مانده از ایام نوروز قصد سفر دارند، با رعایت حداکثر پروتکل‌های بهداشتی کمک کنند تا سفرها در شرایط خوبی انجام شوند.

کد خبر ۵۱۷۸۸۱۱

مقاله اصلی