رایزنی‌های فنی برای رفع تحریم و مسائل ‌هسته‌ای دستور کار نشست وین

رایزنی‌های فنی برای رفع تحریم و مسائل ‌هسته‌ای دستور کار نشست وین وزارت امور خارجه اعلام کرد: رایزنی‌های فنی در دو حوزه رفع تحریم‌ها و مسائل هسته‌ای از مهمترین موضوعات هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام..

رایزنی‌های فنی برای رفع تحریم و مسائل ‌هسته‌ای دستور کار نشست وین

وزارت امور خارجه اعلام کرد: رایزنی‌های فنی در دو حوزه رفع تحریم‌ها و مسائل هسته‌ای از مهمترین موضوعات هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام است.

به گزارش خبرگزاری مهر، وزارت امور خارجه با اشاره به نشست کمیسیون مشترک برجام که قرار است امروز در وین با حضور هیئت‌های ایران و گروه ۱+۴ برگزار شود، اعلام کرد: هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام که در روز جمعه ۱۳ فرودین به صورت مجازی آغاز شده بود، از ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه به وقت محلی (۱۷:۰۰ به وقت تهران) در وین از سر گرفته می‌شود.

سید عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امورخارجه، ریاست هیات کشورمان را در این نشست برعهده دارد و نمایندگانی از سایر دستگاه‌ها از جمله بانک مرکزی، وزارت نفت و سازمان انرژی اتمی، وی را در این نشست همراهی می‌کنند.
رایزنی‌های فنی در قالب نشست‌های کارشناسی در دو حوزه رفع تحریم‌ها و مسائل هسته‌ای از جمله مهمترین موضوعات در دستور کار این نشست است.

همچنین در حاشیه نشست کمیسیون، به روال معمول، جلسات دوجانبه با روسای سایر هیات‌های ۴+۱ برگزار می‌شود. در این چارچوب، شامگاه دوشنبه دیدار دوجانبه با چین انجام شده و صبح سه شنبه نیز دیدارهایی با هیات روسیه و اتحادیه اروپایی تنظیم شده است.

شایان ذکر است، همانطور که قبلاً نیز تاکید شده است هیچ نماینده‌ای از آمریکا در نشست کمیسیون مشترک یا نشست‌های کارشناسی مرتبط با آن شرکت نخواهد کرد و هیچ گونه مذاکره مستقیم و غیرمستقیم با آمریکا در دستورکار هیات کشورمان نمی‌باشد و مذاکرات صرفاً در چارچوب برجام و با حضور نمایندگان ایران و کشورهای ۴+۱ خواهد بود.