دولت در عرصه سیاست خارجی دستاوردی نداشت/ لزوم لغو کامل تحریم‌ها

دولت در عرصه سیاست خارجی دستاوردی نداشت/ لزوم لغو کامل تحریم‌ها نماینده مردم تهران در مجلس گفت: تیم مذاکره کننده ما طرح گام به گام و راستی آزمایی سریع و آسان را مطرح می کنند که به هیچ وجه درست نیست و ..

دولت در عرصه سیاست خارجی دستاوردی نداشت/ لزوم لغو کامل تحریم‌ها

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: تیم مذاکره کننده ما طرح گام به گام و راستی آزمایی سریع و آسان را مطرح می کنند که به هیچ وجه درست نیست و تحریم ها باید به کل لغو شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدمحمود نبویان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی، گفت: معلوم نیست خسارت هایی که دولت به مردم وارد می کند، قرار است چه زمانی تمام شود.

وی بیان کرد: سیاست های غلط دولت در بخش اقتصادی باعث گرانی های گسترده دلار، خودرو و مسکن و همچنین کاهش ارزش پول ملی شد و سوال ما آن است که این گرانی ها و صف های طولانی تا چه زمانی ادامه دارد و تا کی مردم باید این فشارها را تحمل کنند؟

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تصمیم غلط ستاد مقابله با کرونا به ریاست رئیس جمهور آخرین سوءتدبیر دولت است که عملا با جان مردم بازی می شود.

نبویان گفت: دولت در عرصه سیاست خارجی هم جز خسارت دستاوردی نداشته و خود رئیس جمهور در کتابی گفته ما پروتکل الحاقی را پذیرفتیم و نتیجه ای نداشت و بر این اساس می توان گفت همه این مذاکرات و برجام جز خسارت هیچ نتیجه دیگری برای ما نداشته است.

وی متذکر شد: مجلس قانونی را به تصویب رساند و گفت پنجم اسفند ماه باید تمام تحریم ها یکجا لغو شود که دولت دوباره سه ماه آن را به تعویق انداخت و در مذاکرات اخیر هم دولتمردان بحث طرح گام به گام و همچنین بحث راستی آزمایی آسان و سریع را مطرح می کنند.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حرف ما آن است که آمریکا باید تمام تحریم های نفتی و بانکی ما را لغو کند و نباید بین تحریم های هسته ای و دیگر تحریم ها تفکیکی وجود داشته باشد اما الان در مذاکرات این تفکیک و همچنین طرح گام به گام مطرح می شود و نمی دانیم چرا دولت اصرار دارد تحریم ها برداشته نشود!