دستگیری قاچاقچی کارت سوخت در سلماس

سرهنگ “محمد رستم زاده” اظهار داشت: به دنبال اشراف و تسلط اطلاعاتی مبني بر فعاليت عده‌اي سودجو در خصوص قاچاق مواد سوختي به عمق نوار مرزي، مرزداران با انجام اقدامات اطلاعاتي و تخصصي و بهره‌گيري از تجهیزات فني، نسبت به شناسايي عامل اصلي قاچاق فرآورده‌هاي سوختي (نفت) اقدام و دستگيري و انهدام باند مذکور در […]

سرهنگ “محمد رستم زاده” اظهار داشت: به دنبال اشراف و تسلط اطلاعاتی مبني بر فعاليت عده‌اي سودجو در خصوص قاچاق مواد سوختي به عمق نوار مرزي، مرزداران با انجام اقدامات اطلاعاتي و تخصصي و بهره‌گيري از تجهیزات فني، نسبت به شناسايي عامل اصلي قاچاق فرآورده‌هاي سوختي (نفت) اقدام و دستگيري و انهدام باند مذکور در دستور کار قرار دادند.

وي افزود: در بررسي‌هاي اوليه مشخص شد که فردی اقدام به جمع آوري و دپو کارت هاي سوخت فرآورده هاي نفتي ساکنين روستاهای مرزي کرده و سهميه واريزي از سوي شرکت نفت را در بازار آزاد به قاچاقچيان مواد سوختي به فروش مي رساند.

جانشين فرمانده هنگ مرزي سلماس ادامه داد: در اين راستا پس از هماهنگي با مقام قضائي و اداره تعزيرات حکومتي شهرستان، اکيپ تلفيقي از هنگ مرزی به محل مورد نظر اعزام و با رعايت حقوق شهروندي نسبت به بازرسي محل شناسایی شده اقدام کردند که نهايتا تعداد ۱۱۴ فقره کارت سوخت متعلق به ساکنين مرزي کشف و یک نفر نیز در این زمینه دستگیر شد.

سرهنگ رستم زاده تصریح کرد: با بررسي هاي صورت گرفته فرد دستگیر شده تاکنون مقدار ۶۸ هزار و ۴۰۰ ليتر مواد سوختي (نفت) سهمیه مرزنشینان را به فروش رسانده است.

جانشين هنگ مرزي سلماس خاطرنشان کرد: در اين خصوص پرونده مقدماتی تشکيل و کارت هاي مکشوفه به همراه متهم جهت سير مراحل قانوني تحويل مراجع ذی صلاح شد.#