دبیر پنجمین دوره جشنواره بین المللی شعر حوزه «اشراق» منصوب شد

دبیر پنجمین دوره جشنواره بین المللی شعر حوزه «اشراق» منصوب شد قم- معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی، طی حکمی، حجت الاسلام سید محمدمهدی شفیعی را به عنوان دبیر پنجمین دوره‌ «جشنواره بین ..

دبیر پنجمین دوره جشنواره بین المللی شعر حوزه «اشراق» منصوب شد

دبیر پنجمین دوره جشنواره بین المللی شعر حوزه «اشراق» منصوب شد

قم- معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی، طی حکمی، حجت الاسلام سید محمدمهدی شفیعی را به عنوان دبیر پنجمین دوره‌ «جشنواره بین المللی شعر حوزه اشراق» منصوب کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی، طی حکمی، دبیر پنجمین دوره جشنواره بین المللی شعر حوزه اشراق را منصوب نمود.

در حکم صادره از سوی حجت الاسلام محمد شیخ الاسلامی، خطاب به حجت الاسلام سید محمدمهدی شفیعی آمده است:

«نظر به تجربه ارزشمند و مراتب تعهد و حسن سابقه شما در امور اجرایی و هنری، جنابعالی را به عنوان دبیر علمی پنجمین جشنواره سراسری شعر حوزه (اشراق) منصوب می‌کنم.

شعر، همواره و در طی اعصار و قرون، از مهم‌ترین، تأثیر گذارترین و درخشان‌ترین هنرها در فرهنگ و تمدن اسلامی به ویژه در سرزمین ادب پرور و هنر خیز ایران بوده است. بدون شک، نقش و جایگاه والای شعر در ترویج و اشاعه معارف الهی و عقیدتی، نقشی بی‌بدیل، پویا و ستودنی بوده و به همین سبب نزد حوزویان و عالمان دین، جایگاهی متعالی داشته است.

برگزاری موفق و پر استقبال چهار دوره جشنواره سراسری شعر حوزه (اشراق)، به همت مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، نشانگر اهتمام ویژه اهالی حوزه به این هنر دیرباز و ارزشمند و انگیزه‌ای است برای اینکه جشنواره شعر حوزه (اشراق) استمراری هدفمند یابد.

دفتر تبلیغات اسلامی با این نگاه و نگرش بنا دارد جشنواره پنجم شعر اشراق را با حال و هوایی متفاوت و با تمرکز بر اقتضائات دوران کرونا و پس از آن و با نگاه ویژه به فضای مجازی، برگزار کند و بی‌تردید نقش دبیر جشنواره در این میان، مهم و تأثیرگذار خواهد بود.

لازم است بهره گیری از ابزارهای چند رسانه‌ای، توجه به طلاب سایر کشورها، استفاده از ظرفیت انجمن شعر طلاب، برگزاری باشکوه اختتامیه، نشست‌ها و اردوهای هدفمند به منظور معرفت افزایی و ارتقا سطح کیفی هنری شاعران طلبه، مورد اهتمام قرار گیرد. توفیقات روزافزون جنابعالی را از درگاه ایزد منان خواستارم.»

همچنین لازم به ذکر است که پنجمین دوره‌ی جشنواره شعر اشراق در سال جاری با اعلام فراخوان، برگزاری پیش نشست‌ها و جمع آوری آثار، فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.