حفظ کرامت مردم در ماه رمضان ضروری است

حفظ کرامت مردم در ماه رمضان ضروری است کرمانشاه- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: حفظ کرامت مردم در ماه مبارک رمضان ضروری است.
به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله مصطفی علما صبح امروز در ..

حفظ کرامت مردم در ماه رمضان ضروری است

حفظ کرامت مردم در ماه رمضان ضروری است

کرمانشاه- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: حفظ کرامت مردم در ماه مبارک رمضان ضروری است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله مصطفی علما صبح امروز در دیدار با اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کرمانشاه بر ضرورت حفظ کرامت مردم در این ماه تأکید و اظهار کرد: باید از این فضای به دست آمده نهایت استفاده را برده و مردم در حفظ فضای بزرگ معنوی رمضان کمک کنند.

وی افزود: روح تمام احکام و دین امر به معروف و نهی از منکر است، لذا این فریضه بسیار مهم بوده و باید در طول سال با زبان نرم و و اثر گذار تذکر داد تا در دل مخاطبان تأثیر بگذارد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه تأکید کرد: مردم مؤمن کرمانشاه از دیر باز نسبت به شعائر دین احساس مسئولیت کرده و در آستانه ماه رمضان فضای شهر و استان کرمانشاه را عوض می‌کردند.

علما با انتقاد از برخی بی‌تفاوتی‌ها ادامه داد: همه مسئول بوده و نباید از زیر بار مسئولیت‌ها شانه خالی کرد و به دیگران محول شود.

وی با اشاره به سخنان امام راحل خاطرنشان کرد: امام راحل همواره تأکید داشت که باید خروجی مدارس و دانشگاه‌ها بچه مسلمان باشد، لذا تمامی افراد باید نسبت به این مهم اهتمام لازم را داشته باشند.

امام جمعه کرمانشاه در مورد ماهیت قیام امام حسین (ع) بیان کرد: اصل فلسفه قیام حضرت سید الشهدا (ع) برای احیای دین جدش بوده یعنی اصل دین و این حرکت امام در قالب امر به معروف بوده است.

وی گفت: نسبت به جوانان نباید سخت‌گیری کرد و باید بیشتر جوانان را راهنمایی کرد، آن هم با زبان نرم و مهربانی و به گونه‌ای که کل جامعه متأثر از این برخوردها شود.