حزب کار برای انتخابات شوراها آماده است

حزب کار برای انتخابات شوراها آماده است سخنگوی حزب اسلامی کار از انتخاب لیست اولیه نامزدهای انتخابات شورای شهر خبر داد و گفت: منتظر تایید صلاحیت‌های اولیه هستیم تا لیست کاندیداها را با اطمینان بیشتری ب..

حزب کار برای انتخابات شوراها آماده است

سخنگوی حزب اسلامی کار از انتخاب لیست اولیه نامزدهای انتخابات شورای شهر خبر داد و گفت: منتظر تایید صلاحیت‌های اولیه هستیم تا لیست کاندیداها را با اطمینان بیشتری به اجماع‌ساز ارائه دهیم.

محمد نیشابوری سخنگوی حزب اسلامی کار در گفتگو با خبرنگار مهر، به حاشیه رفتن انتخابات شوراها را طبیعی برشمرد و گفت: چرا که انتخابات شوراها محلی و منطقه‌ای محسوب می‌شود. در همه دنیا هم همین‌طور است و چون به اندازه انتخابات ریاست‌جمهوری پررنگ نمی‌شود و مورد توجه قرار نمی‌گیرد؛ اما به صورت محلی شور و هیجان گروه‌های مختلف حس می‌شود. به طور کلی به علت نوع و رویکرد انتخابات شوراها که در مقیاس کوچکی شکل می‌گیرد، فعالیت‌ها و فضای انتخاباتی هم در مقیاس کوچک رخ می‌دهد.

وی افزود: فضای انتخاباتی در شهرها وجود دارد، مردم می‌پرسند که چه کسانی ثبت‌نام کرده‌اند و فعالیت گروه‌ها، اتحادیه‌ها، اصناف و اقوام را پیگیری می‌کنند. البته در مورد تهران به جهت اینکه پایتخت است موضوع به شکل متفاوتی مورد توجه قرار می‌گیرد. از زمانی که این دو انتخابات هم‌زمان شدند، موافقین و مخالفین این همزمانی به این نکته اشاره کرده بودند که انتخابات شوراها تحت‌الشعاع انتخابات ریاست‌جمهوری قرار خواهد گرفت.

نیشابوری عنوان کرد: حزب کار هم عضو مجموعه نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان است و خود را با ساز و کار این نهاد تطبیق می‌دهیم. بر اساس همان رویکرد و تصمیم نهایی که در اجماع‌ساز اتخاذ شده عمل خواهیم کرد.

سخنگوی حزب اسلامی کار بیان کرد: بر اساس مصوبه نهاد، قرار بود احزاب و گروه‌ها، بعد از جمع‌بندی و دسته‌بندی چهره‌هایی که ثبت‌نام کرده‌اند را در یک جدول مدون و مشخص شده به نهاد اجماع‌ساز و هیئت رئیسه جبهه اصلاحات ارائه دهد. حزب ما هم این موارد را نهایی کرده و منتظر استعلامات و تأیید صلاحیت‌های اولیه هیئت اجرایی هستیم تا لیست را با اطمینان بیشتری به هیئت رئیسه ارائه دهیم. این لیست در دو سه روز آینده به دست نهاد خواهد رسید.