جمعیت گوزن زرد در پناهگاه دشت ناز رو به افزایش است

جمعیت گوزن زرد در پناهگاه دشت ناز رو به افزایش است ساری- مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران شمار گوزن زرد در پناهگاه حیات وحش دشت ناز را ۵۱ راس ذکر کرد و گفت: جمعیت گوزن زرد در این پناهگاه رو به افزایش ا..

جمعیت گوزن زرد در پناهگاه دشت ناز رو به افزایش است

 جمعیت گوزن زرد در پناهگاه دشت ناز رو به افزایش است

ساری- مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران شمار گوزن زرد در پناهگاه حیات وحش دشت ناز را ۵۱ راس ذکر کرد و گفت: جمعیت گوزن زرد در این پناهگاه رو به افزایش است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسینعلی ابراهیمی پیش ازظهر پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به تولید اولین رأس گوساله گوزن زرد ایرانی در پناهگاه حیات وحش دشت ناز ساری اظهار داشت: اولین گوساله گوزن زرد ایران در پناهگاه حیاش وحش دشت ناز میاندرود دیشب متولد شد.

وی با بیان اینکه در حال ۵۱ رأس گوزن زرد در این پناهگاه نگهداری می‌شود، افزود: با نظارت بیشتر و برنامه ریزی دقیق طی سال گذشته ۱۱ رأس به جمعیت گوزن‌های زرد ایرانی در این پناهگاه افزوده شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران یادآور شد: برنامه حفاظت برای حفظ گوزن‌ها با تدابیر و شدت بیشتری در فصل زایش به صورت شبانه روزی در منطقه انجام می‌شود.

ابراهیمی یادآور شد: پناهگاه حیات وحش دشت ناز اولین مرکز تکثیر در اسارت گوزن زرد ایرانی در کشور است که با هدف افزایش جمعیت و حفظ و احیای این گونه با ارزش به وسعت ۵۵ هکتار در شهرستان میاندرود واقع شده است.