جزئیات برگزاری آزمون حضوری پایه‌های نهم و دوازدهم در استان اصفهان

جزئیات برگزاری آزمون حضوری پایه‌های نهم و دوازدهم در استان اصفهان اصفهان – رئیس اداره آموزش دوره اول و دوم متوسطه، آموزش و پرورش اصفهان گفت: با توجه به اهمیت دو پایه نهم و دوازدهم در انتخاب رشته تحصیل..

جزئیات برگزاری آزمون حضوری پایه‌های نهم و دوازدهم در استان اصفهان

جزئیات برگزاری آزمون حضوری پایه‌های نهم و دوازدهم در استان اصفهان

اصفهان – رئیس اداره آموزش دوره اول و دوم متوسطه، آموزش و پرورش اصفهان گفت: با توجه به اهمیت دو پایه نهم و دوازدهم در انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاهی امتحانات نهایی به صورت حضوری برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، حسین نادیان در خصوص برگزاری حضوری امتحانات نهایی پایه نهم و دوازدهم، اظهار داشت: با توجه به اهمیتی که دو پایه پایه نهم و دوازدهم در انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاهی دارد، به طور یقین بحث برگزاری حضوری امتحانات در این دو پایه مطرح است و مسؤولان وزارت آموزش و پرورش نیز به این موضوع تاکید زیادی داشتند و روز شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه هم ستاد ملی مقابله با کرونا مجوز پروتکل‌های بهداشتی برگزاری حضوری امتحانات را ارائه می‌دهد.

در همه حوزه‌های امتحانی مراقبان بهداشت حضور دارند

رئیس اداره آموزش دوره اول و دوم متوسطه، آموزش و پرورش اصفهان با بیان اینکه برگزاری امتحانات نهایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خواهد بود، افزود: مطابق پروتکل‌های بهداشتی گفته شده فاصله صندلی‌های یک و نیم تا دو متر باشد و در صورت امکان برگزاری آزمون در فضای باز و حیاط مدرسه، برگزاری امتحانات در سالن‌ها و کلاس‌های با تهویه هوا و بهداشت کامل و جلوگیری از تجمع انجام شود، سال گذشته نیز برگزاری امتحانات نهایی دانش آموزان به همین شرایط انجام شد.

وی تصریح کرد: با اداره بهداشت استان نیز هماهنگ شده که در همه حوزه‌ها امتحانی مراقبان بهداشت حضور پیدا کنند و ورود دانش آموزان را چک کرده و بعد از اطمینان کامل از رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجازه نشستن برای امتحان را به آنها بدهند.

نادیان تاکید کرد: مسؤولان مدرسه هم موظف هستند که در حیاط مدرسه دانش‌آموزان تجمع نکنند، بعد از برگزاری امتحان و خروج دانش آموز از مدرسه باید والدین تمهیدات لازم را برای مراقبت از فرزند خود داشته باشند، ساعتی که دانش‌آموز برای دادن امتحان به مدرسه مراجعه می‌کند آموزش و پرورش تلاش می‌کند که پروتکل‌های بهداشتی به طور کامل رعایت شود.

افزایش ۲۷۰۰ حوزه امتحان نهایی در کشور

رئیس اداره آموزش دوره اول و دوم متوسطه، آموزش و پرورش اصفهان با تاکید بر اینکه فاصله صندلی دانش‌آموزان با اعلام وزارت بهداشت برای برگزاری امتحانات نهایی رعایت می‌شود، گفت: امسال در کل کشور قریب به دو هزار و ۷۰۰ حوزه امتحانات نهایی اضافه شده است و افزایش حوزه‌های امتحان نهایی برای فاصله گذاری بیشتر دانش آموزان و کاهش خطر ابتلاء به بیماری کرونا است.

وی اظهار داشت در استان اصفهان هم فضاهای امتحانات نهایی نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است و تهویه مرتب هوا، حضور مداوم مراقبان سلامت و در صورت امکان برگزاری آزمون در فضاهای باز در دستور کار قرار دارد.

نادیان به خانواده‌ها توصیه کرد: نباید والدین نگران باشند، زیرساخت‌های برگزاری مطلوب امتحانات نهایی در مدارس فراهم شده است، علاوه بر رعایت ضدعفونی مدارس با برگزاری هر امتحان و آماده کردن محیط برای امتحان بعدی، حضور مراقب بهداشت با لباس بهداشت، چک کردن فاصله دانش آموزان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز صورت می‌گیرد.