جدیدترین موضع گیری رئیس جمهور لبنان درباره عربستان

جدیدترین موضع گیری رئیس جمهور لبنان درباره عربستان رئیس جمهوری لبنان امروز گفت که نمی پذیرد که کشورش گذرگاهی برای اهانت به کشورهای عربی، عربستان و کشورهای خلیج فارس باشد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل ..

جدیدترین موضع گیری رئیس جمهور لبنان درباره عربستان

جدیدترین موضع گیری رئیس جمهور لبنان درباره عربستان

رئیس جمهوری لبنان امروز گفت که نمی پذیرد که کشورش گذرگاهی برای اهانت به کشورهای عربی، عربستان و کشورهای خلیج فارس باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسکای نیوز، میشل عون رئیس جمهوری لبنان امروز (چهارشنبه) گفت که نمی پذیرد که کشورش گذرگاهی برای اهانت به کشورهای عربی، عربستان و کشورهای خلیج فارس باشد.

«میشل عون» بار دیگر بر روابط مستحکم لبنان با این کشورها تاکید کرد و گفت که آنها همواره در شرایط گوناگون در کنار لبنان بوده اند.

عون تاکید کرد: عربستان یک کشور برادر است. حفظ همکاری اقتصادی با آن برایمان مهم است و ما امروز برای افشای ابهامات اتفاقات رخ داده شده و بازگشت اوضاع به وضعیت درست آن تلاش می کنیم.

اظهارات عون در دیدار هیاتی از اعضای شورای اداری انجمن صنعتگران این کشور و با حضور «عماد حب الله» وزیر صنعت در دولت پیشبرد امور لبنان به ریاست حسان دیاب صورت گرفت.

وزیر صنعت لبنان هم در این دیدار گفت: صیانت از امنیت عربستان به عنوان لبنانی ها جزو مسئولیت های ماست.

روابط میان لبنان و عربستان در پی ممنوعیت واردات محصولات کشاورزی لبنان به عربستان توسط مقامات این کشور رو به وخامت نهاده است. عربستان می گوید که قاچاقچیان از طریق محصولات کشاورزی وارداتی لبنان اقدام به قاچاق مواد مخدر به عربستان می کنند.