ثبت تردد ۱۳.۹میلیون خودرو درجاده‌های آذربایجان‌شرقی در ایام نوروز

ثبت تردد ۱۳.۹میلیون خودرو درجاده‌های آذربایجان‌شرقی در ایام نوروز تبریز- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در بازه زمانی ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۱۵ فروردین امسال ۱۳ میلیون و ۹۰۸ هزا..

ثبت تردد ۱۳.۹میلیون خودرو درجاده‌های آذربایجان‌شرقی در ایام نوروز

ثبت تردد ۱۳.۹میلیون خودرو درجاده‌های آذربایجان‌شرقی در ایام نوروز

تبریز- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در بازه زمانی ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۱۵ فروردین امسال ۱۳ میلیون و ۹۰۸ هزار دستگاه خودرو در راه‌های ارتباطی استان تردد کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، اورجعلی علیزاده، با بیان اینکه این تعداد تردد خودرویی توسط ۸۲ دستگاه تردد شمار آنلاین در راه‌های مختلف استان ثبت شده است، افزود: آمار تردد خودرویی در تعطیلات نوروز امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹۴ درصد افزایش داشته است.

وی اظهار داشت: در این مدت تعداد خودروهای ورودی به استان یک میلیون و ۱۲۵ هزار دستگاه و تعداد خودروهای خروجی از استان یک میلیون و ۱۰۸ هزار دستگاه بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: بیشترین ورودی خودرو به استان در این مدت به ترتیب از مسیرهای میاندوآب – ملکان، آزادراه تبریز – زنجان، مشگین شهر- اهر، نیر – سراب، ایواوغلی – مرند، جاده قدیم زنجان- میانه و ارومیه -تبریز بوده است.

علیزاده ادامه داد: ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر استان در ایام اجرای طرح سفرهای ضروری ایام نوروز سال ۱۴۰۰ حدود ۱۸۸ هزار مسافر را با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی جابجا کرده است.

وی با بان اینکه این تعداد مسافر با ۲۴ هزار و ۸۰۰ سفر اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه جابجا شده‌اند، یادآوری کرد: کارگروه نظارت و ارزیابی این اداره کل در این ایام به طور منظم بر نحوه فعالیت ناوگان مسافری و رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی نظارت کرده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در این بازه زمانی از پایانه‌های مرزی جلفا و نوردوز نیز پنج هزار و ۹۰۴ مسافر و ۶ هزار و ۸۶۳ کامیون تردد کرده‌اند.

علیزاده افزود: در این ایام برای افزایش ایمنی تردد و ارتقای کیفیت جاده‌ها عملیات لکه گیری با آسفالت سرد و گرم با استفاده از ۲۰۰ تن آسفالت سرد، ۱۰ تن قیر و ۱۱۰ تن آسفالت سرد کیسه‌ای انجام، ۱۰۰ شاخه حفاظ راه‌ها بهسازی و نصب و ۱۲۰ کیلومتر از راه‌های استان خط کشی شده است.

آذربایجان‌شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.