ثبات در بازار مرغ/۶زنجیره طیور در آذربایجان غربی فعال است

رئیس جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:ثبات در بازار مرغ/۶زنجیره طیور در آذربایجان غربی فعال است ارومیه – رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از برقراری آرامش و ثبات در بازار مرغ استان خبر داد.
به گزارش..

رئیس جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:

ثبات در بازار مرغ/۶زنجیره طیور در آذربایجان غربی فعال است

ثبات در بازار مرغ/۶زنجیره طیور در آذربایجان غربی فعال است

ارومیه – رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از برقراری آرامش و ثبات در بازار مرغ استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اکبر کرامتی در جلسه صنعت طیور استان با بیان اینکه امروز همزمان با ۴ اردیبهشت ماه، بیش از ۲۸۱ تن مرغ در سطح کشتارگاه‌های استان کشتار و به بازار عرضه شده است، گفت: بازار مرغ در ارومیه به حالت ثبات رسیده و مشکلی در تأمین مرغ مورد نیاز مردم وجود ندارد.

وی با بیان اینکه قیمت مصوب تنظیم بازار مرغ زنده ۱۷۱ هزار ریال و قیمت گوشت مرغ مصرف کننده ۲۴۹ هزار ریال است، افزود: این میزان مرغ کشتار شده به تعداد ۱۵۹ هزار و ۱۹۰ قطعه مرغ زنده با تناژ بیش از ۲۸۱ تن در سطح کشتارگاه‌های طیور استان تولید و روانه بازار شده است.

کرامتی میزان مرغ مورد نیاز روزانه استان را ۲۳۰ تن اعلام و اظهار کرد: این میزان تولید بیش از نیاز استان به شمار می‌رود و در حال حاضر در استان کمبودی در زمینه مرغ وجود ندارد.

وی با اشاره به نقش مؤثر زنجیره‌های طیور درافزایش تولید و بهبود کیفیت مرغ و فعالیت ۶ زنجیره طیور در استان، گفت: ۴۰ درصد گوشت مرغ استان توسط زنجیره‌های یکپارچه تولید می‌شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان نیز در این جلسه بر ضرورت نظارت دقیق بر روند توزیع عرضه مرغ از کشتارگاه تا بازار مصرف در سطح استان توسط دستگاه‌های ذیربط تاکید کرد و به ارائه گزارشی از روند توزیع و اقدامات انجام گرفته در این زمینه از اواخر سال گذشته تا کنون پرداخت.

رضا یوسفی رضایی ادامه داد: باید بازرسی و نظارت‌ها نیز مؤثر و کاربردی تر از گذشته انجام گیرد تا عرضه مرغ موجود در بازار به وضعیت پایداری برسد.