تهدید مشترک ایران و قرقیزستان، بی‌ثباتی در افغانستان است

تهدید مشترک ایران و قرقیزستان، بی‌ثباتی در افغانستان است وزیر خارجه کشورمان گفت: تهدیدات مشترک ایران و قرقیزستان ناامنی و بی‌ثباتی در افغانستان و گسترش افراط‌گرایی و تروریسم است.
به گزارش خبرگزاری مهر..

تهدید مشترک ایران و قرقیزستان، بی‌ثباتی در افغانستان است

تهدید مشترک ایران و قرقیزستان، بی‌ثباتی در افغانستان است

وزیر خارجه کشورمان گفت: تهدیدات مشترک ایران و قرقیزستان ناامنی و بی‌ثباتی در افغانستان و گسترش افراط‌گرایی و تروریسم است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه با روسلان کازاکبایف وزیر امور خارجه قرقیزستان دیدار و گفتگو کرد.

ظریف در ابتدای این دیدار، اظهار داشت: از مهمان نوازی گرم و صمیمانه شما بسیار سپاسگزار هستم و برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات را به شما تبریک می‌گویم. بسیار خوشحالم که امروز در بیشکک هستم و این فرصت برای من پیدا شده که در آغاز دولت جدید شما با شما گفتگو و بر اهمیت روابط قرقیزستان با ایران تاکید کنم.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: همانطور که گفتید روابط عمیق و تاریخی و تمدنی میان مردم ما و مردم این منطقه به صورت کلی وجود دارد.

ظریف تصریح کرد: به همین دلیل بسیار خوشحال هستم که سفر منطقه‌ای به چهار کشور آسیای میانه داشتم. هفته گذشته برای شرکت در اجلاس افغانستان در دوشنبه بودم و سفر به هر پنج کشور در این هفته انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ما منافع و تهدیدهای مشترک داریم، گفت: تهدیدهای مشترک ما ناامنی و بی‌ثباتی در افغانستان و گسترش افراط‌گرایی و تروریسم است.

وزیر امور خارجه اضافه کرد: منافع مشترک ما نیز امکان بهره برداری از شرایط منطقه برای گسترش توسعه اقتصادی و دسترسی شما به آب‌های بین‌المللی و ترانزیت است.