تلاش‌ برای برهم زدن روابط سوریه و لبنان غیرقابل پذیرش است

تلاش‌ برای برهم زدن روابط سوریه و لبنان غیرقابل پذیرش است معاون وزیر خارجه سوریه با اشاره به روابط این کشور با لبنان، گفت: تلاش برای برهم زدن روابط میان دمشق و بیروت غیرقابل پذیرش است.
به گزارش خبرگز..

تلاش‌ برای برهم زدن روابط سوریه و لبنان غیرقابل پذیرش است

تلاش‌ برای برهم زدن روابط سوریه و لبنان غیرقابل پذیرش است

معاون وزیر خارجه سوریه با اشاره به روابط این کشور با لبنان، گفت: تلاش برای برهم زدن روابط میان دمشق و بیروت غیرقابل پذیرش است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری سانا، «بشار الجعفری» معاون وزیر خارجه سوریه سخنانی را در خصوص روابط دوجانبه میان دمشق و بیروت مطرح کرد و به تلاش ها برای تحت تأثیر قرار دادن این روابط واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: برخی تلاش می کنند روابط میان لبنان و سوریه را برهم بزنند. این تلاش ها از دیدگاه ما غیرقابل پذیرش است. لبنان و سوریه دارای اشتراکات زیادی با یکدیگر هستند.

بشار الجعفری در ادامه یادآور شد: از لحاظ جغرافیایی، فرهنگی و مرزهای میان دو طرف، لبنان و سوریه دارای اشتراکات فراوانی هستند. افزون بر این، ملت های دو کشور نیز روابط بسیار خوبی با یکدیگر دارند.

روز گذشته نیز «شربل وهبه» وزیر خارجه لبنان با «علی عبدالکریم علی» سفیر دمشق در بیروت دیدار و گفتگو کرد. دو طرف در جریان این دیدار در خصوص آخرین تحولات منطقه بحث و تبادل نظر کردند. طرف‌های سوری و لبنانی همچنین در خصوص روابط دوجانبه میان بیروت و دمشق نیز به رایزنی پرداختند.

طرف‌های سوری و لبنانی در جریان دیدار مذکور بر لزوم حل و فصل سیاسی بحران‌های منطقه تأکید کردند. پیش از این نیز علی عبدالکریم علی اعلام کرده بود که راهکار سیاسی تنها راه برون رفت از بحران سوریه است.