تعدادبستری شدگان سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به۱۳۴۸نفر رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی:تعدادبستری شدگان سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به۱۳۴۸نفر رسید ارومیه – رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر تعداد بستری شدگ..

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی:

تعدادبستری شدگان سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به۱۳۴۸نفر رسید

تعدادبستری شدگان سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به۱۳۴۸نفر رسید

ارومیه – رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر تعداد بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در استان به ۱۳۴۸ نفر رسیده است.

جواد آقازاده در گفتگو با خبرنگار مهر از ابتلای ۹۹۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به ویروس کرونا خبر داد و عنوان کرد: از این تعداد ۲۸۱ نفر در مراکز درمانی بستری شده اند.

وی ادامه داد: با بستری شدن این تعداد بیمار، کل بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به ۱۳۴۸ نفر رسید از این تعداد بیشترین تعداد بستری‌ها با ۹۹ نفر در ارومیه، ثبت شده است.

آقازاده اضافه کرد: کرد: در حال حاضر ۲۵۱ نفر از بستری شدگان در بخش‌های مراقبت‌های ویژه هستند و ۶۹ نفر نیز فقط با استفاده از ونتیلاتور تنفس می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی عنوان کرد: در این مدت ۱۸ بیمار شامل ۳ نفر در ارومیه، یک نفر در تکاب، ۴ نفر در خوی، دو نفر در سلماس، یک نفر در مهاباد، ۵ نفر در میاندوآب، یک نفر در نقده و یک بیمار در بوکان جان باختند و مجموع فوتی‌های ناشی از کرونا در استان به ۴۱۵۳ نفر رسید.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا ۱۵۱ هزار و ۲۷۴ تن به این بیماری مبتلا شده اند.